Vnuci legendárního Jana Bobrovského na sebe vůbec poprvé v kariéře narazili teprve na začátku dubna. Nikdy dřív se proti sobě nepostavili. „Brácha je skoro o devět let mladší, takže se nám to zadařilo až teď. Je zajímavé pozorovat, jak dospěl a zahrát si proti němu v mužích,“ přiblížil Jan, který v patnácti letech odešel z Brna do mládežnického programu USK Praha, kde později odehrál osm sezon mezi dospělými.

Petr si svou premiéru v nejvyšší domácí soutěži odbyl teprve v září. „Popravdě jsem nečekal, že si proti bráchovi zahraju už letos. Jsem obrovsky rád, že mi dali trenéři v áčku šanci. Jsem vděčný za každou minutu, kterou jsem na hřišti strávil,“ řekl s pokorou.

A přiznal, že ke staršímu bratrovi v dětství vzhlížel. „Rodina by mohla vyprávět. Cokoliv udělal, snažil jsem se udělat taky. Ať už šlo o pohyby na hřišti nebo grimasy. Chtěl jsem být jako brácha. Jezdili jsme na jeho zápasy a fandili. Vždycky jsem se kolem něj motal,“ popsal s úsměvem.

Jan teď zase na dálku sleduje bratrovu cestu z mládeže mezi dospělé. „Jsem moc rád, že se letos probojoval do áčka a připsal si první starty v nejvyšší soutěži. Basketbal pro něj znamená hodně, má velké ambice,“ uvedl starší ze synů bývalého obránce a kapitána fotbalové Zbrojovky Petra Křivánka.

Před zápasy o bronz si sourozenci neodpustili vzájemné popíchnutí. „Schválně jsem do Brna vyrazil o den dřív, abych přespal doma a trošku jsme se nahecovali. Samozřejmě v legraci, přátelsky,“ vysvětlil hráč Kolína.

Komu v třaskavé bratrské bitvě fandila rodina? „Říkali, že nebudou ani koukat, protože nevědí, komu fandit. Pak ale zmínili, že brácha je mladší a příležitostí zabojovat o medaili dostane ještě dost, takže to přejí mně. Možná ale něco podobného řekli i jemu,“ smál se Jan, který má kromě bratra ještě o dva roky mladší sestru Kláru. Ta je kapitánkou brněnských Žabin.

Svůj pohled na otázku rodinné podpory přidal i Petr. „Jsou to Brňáci, takže určitě fandili Brnu,“ culil se.

Oba se naopak shodnou na tom, že by si jednou rádi zahráli ve stejném týmu. „Tohle mě hodně láká, byl by to super zážitek,“ vypálil jednoznačně Petr.

Jisté je, že v následující sezoně to ještě nevyjde. Jan po lednovém příchodu do Kolína podepsal s klubem dlouholetý kontrakt. „Bylo by moc hezké zahrát si s bráchou, ale přeju mu angažmá v cizině,“ dodal Jan Křivánek.