Brněnský celek porazil Litoměřice dvakrát 3:2 na zápasy, čímž si zajistil finálovou účast. Pro Petra představují zápasy v domácí extralize přípravu na letošní vrcholné akce univerziádu a mistrovství světa. „Úroveň extraligy je výborná, hodně se zvedla. Sice jsou vždy jen dva zápasy v jednom kole, ale příprava je to kvalitní," hodnotil.

Čtyřiadvacetiletý judista závodí za brněnský klub i po boku polských borců. „Jezdí sice jen na zápasy, ale chci jim poděkovat, protože nám pomáhají vyhrávat. Jsou to dobří kluci a je s nimi sranda. Dá se od nich i něco naučit, mají dobrý boj na zemi," vyzdvihl.

Závěrečné kolo základní části extraligy odstartovalo pro Petra perné léto. V druhé polovině srpna jej čeká univerziáda v čínském Tchaj-peji. „Jedu na soustředění do Chorvatska, potom na turnaj do Číny, poté na tréninkový kemp do Japonska, kde už bude vše směřovat k univerziádě. Těším se na ni hodně, bude moje první. Medaile by byla krásná, ale chci se hlavně dobře poprat," usmál se.

Hned poté se přesune na své první mistrovství světa do Maďarska. „Půjde zatím o moji největší akci v kariéře," řekl bronzový judista z loňského Evropského poháru v Praze.