A co jí dcera legendárního brněnského fotbalisty Karla Kroupy o jihomoravském městě řekla? „Prý to bude oproti Piešťanům trochu kulturní šok. Popsala mi, že Brno je studentské město plné různých akcí. Bára byla jedna z lidí, kteří mi pomáhali v rozhodování, jelikož si dost rozumíme,“ povídá Dudášová.

Klub mění po šesti letech. „Je to dlouhá doba, takže jsem toužila po změně. Také jsem se chtěla trochu osamostatnit. Žabiny jsem zvolila díky zázemí, v němž můžu basketbalově růst,“ přemítá slovenská reprezentantka.

Do Brna ji nalákala i vidina Východoevropské ligy, kterou si družstvo zahraje jako první český tým. Tuto soutěž si spolu s EuroCupem vyzkoušela už na Slovensku. „Duely ve Východoevropské lize mě velmi překvapily. Každý rok se do ní přihlašují kvalitnější družstva, takže se můžeme těšit na dobré zápasy. Doufám, že holkám svými zkušenostmi ze soutěže pomůžu k úspěchu,“ přeje si třiadvacetiletá basketbalistka.

Minulý týden s novými spoluhráčkami začala letní přípravu, a do Brna se už proto přesunula. „Pomalu si zvykám na nové prostředí. Měly jsme volný víkend, který jsem trávila sama a procházela se po městě. Bydlím docela v centru a chodím na procházky, abych se rychle zorientovala,“ líčí Dudášová.

Do Žabin ji mimo jiné nalákala vidina rodinné atmosféry, která podle ní panovala i v Piešťanech. „Protože jsem v Brně jen týden, není to ještě tak očividné. Ale ještě před příchodem jsem slyšela, že je atmosféra podobná. Snad to brzo pocítím,“ usmívá se rodačka z Banské Bystrice.

Se spoluhráčkami se teprve seznamuje. „Většinu holek si pamatuji od vidění, některé jsem potkala v Brně poprvé. Sice se ještě moc neznáme, ale mám z nich pozitivní pocity,“ hlásí Dudášová.