Brňané v uplynulém kole prolomili nelichotivou bilanci tří porážek v řadě, když před domácími fanoušky přehráli bronzový celek uplynulého ročníku Liberec 3:0. „Na soupeře jsme se dobře takticky připravili. Zároveň se nám dařilo na podání a stabilizovali jsme nahrávku, což bylo pro úspěch klíčové,“ uvedl brněnský trenér Ondřej Marek.

Důvěru na postu nahrávače proti nyní šestému celku tabulky opět vložil do osmnáctiletého benjamínka mužstva Adama Provazníka. „On i Pepa Truong (druhý nahrávač týmu Luan Duc Truong – pozn. red.) dobře pracují a chtějí se posouvat. Pomalu nám to nese ovoce. Víme, že od nich nemůžeme očekávat to, co od zkušených hráčů, ale výrazně se zlepšují. Uvidíme, jestli to bude v dalších zápasech stačit,“ přemítal Marek.

Ví, že na palubovce Ústí nad Labem nečeká brněnské hráče snadný úkol. „Po dlouhé době se v Ústí hraje dobrý volejbal, na který chodí dost lidí. Prostředí je pro nás nepříjemné a soupeř chce po zaváhání v minulém kole potvrdit vítězný vstup do sezony,“ měl jasno brněnský stratég.

Za největší přednost soupeře považuje zkušenost a stabilitu kádru. „V Ústí zůstala loňská osa týmu, kterou doplnili o zahraniční hráče. Na smeči mají Brazilce a Albánce, který umí dohrávat těžké situace. Na to si musíme dát pozor. Potřebujeme dobře podávat, ať máme lehčí obranu,“ popsal Marek.

Svým svěřencům udělil před utkáním v Ústí nad Labem dva důležité pokyny. „Za prvé musíme zrychlit hru nahrávačů, aby od nich míče rychle létaly. Za druhé musíme nahrávačům středně těžké míče lépe zpracovat, aby měli lehčí pozici. To bude velmi důležité,“ sdělil kouč.

Kapitán aktuálně osmých Jihomoravanů Michal Hrazdira chce v zápase znovu vsadit na bojovnost. „Musíme zabrat a podat bojovný výkon. Zkušenosti letos nabídnout nemůžeme a i Liberec jsme porazili právě bojovností,“ burcoval zkušený smečař.

V kabině podle něj po prvním vítězství vládne pohodová atmosféra. „Ani před premiérovou výhrou nevládla nepohoda. Nálada je pořád stejně dobrá,“ dodal Hrazdira.