Tradičního plaveckého klání v Chorvatsku se zúčastnil už počtvrté v kariéře. „Je to jeden z mých nejoblíbenějších závodů, protože bývá v sezoně obvykle poslední. Už tam jedu jen s tím, co mám natrénováno a co ze sebe ještě vymáčknu," vysvětlil.

Na medaili ztratil brněnský zástupce přibližně minutu a půl. „Sešla se silnější konkurence než v jiných ročnících. Pořadatelé nabízejí za první tři místa velmi hezké peníze, takže pár dobrých plavců se vždy objeví. První tři byli letos výrazně nad moje možnosti. Vítězný Ital Matteo Furlan je medailista z mistrovství světa i Evropy," uznal Ingeduld kvality soupeřů.

Vít Ingeduld
Závodník brněnské Komety se narodil 16. října 1994 v Českých Budějovicích. Jako malého jej plavání nebavilo, postupně se ale specializoval na dálkové tratě. V Brně studuje Vysokou školu podnikání a práva, obor Ekonomika a management.

Do Chorvatska jezdí na závěr sezony rád i z důvodu odpočinku. „Pořadatelé platí pozvaným plavcům ubytování na celý týden, takže závod lze ideálně spojit s dovolenou. Plave se u ostrova Hvar, který jsem si procestoval, podíval se do města na druhé straně ostrova nebo se vykoupal v zátoce," líčil.

Na Faros maratonu jej láká i čistota vody, ve které se plave. „Je naprosto perfektní. Krásně teplá a čistá, možná vůbec nejlepší destinace, ve které se závodí," pokýval hlavou.

Přestože někteří plavci vyhledávají spíš studenější vodu, Ingeduld se cítí právě v teple nejlépe. „Teplota pod dvacet stupňů už mi moc nevyhovuje. Je to asi tím, že jsem oproti jiným plavcům o dost hubenější," smál se.

Ani regenerace mu nečiní potíž. „Už odpoledne se chodím vyplavat a druhý den funguju. V mém věku je to v pohodě, horší to asi bude ve třiceti," culil se.

Jako dlouhodobou výzvu před sebe staví účast na olympijských hrách v roce 2020 v Tokiu. „Ve spojitosti se studiem je to možná i moje poslední šance. Chci teď vše obětovat tréninku, ať můžu za tři roky plavat na mistrovství světa deset kilometrů do elitní desítky," předsevzal si.