V pondělí si totiž odbyla obnovenou premiéru v jediné brněnské „padesátce“ za Lužánkami, kam se klub vrací po třech letech. „Jsem nadšená. Poprvé si tam jdu zaplavat a moc se těším,“ líčila už předem nejlepší česká závodnice na delších tratích.

Právě dálkoví plavci, zvyklí na nedozírnou vodní hladinu, se cítili v „pětadvacítkách“ hodně stísnění. Navíc při dvojnásobku otáček ve vodě trpěla jejich záda. Lužánky znamenají malé vysvobození a hlavně usnadnění tréninku. „Slyšela jsem, že teplota vody je v pohodě a hlavně není zima ani mimo bazén,“ poznamenala devětadvacetiletá závodnice.

Ta se ve čtvrtek vrátila ze soustředění ve Španělsku. „Bydleli jsme v městečku Calella asi padesát kilometrů od Barcelony. Trénovali jsme dvakrát denně na dvě hodiny, navíc jsme trávili čas i v posilovně,“ líčila Pechanová, která už prokázala dobrou formu na zimním mistrovství republiky v Chomutově, kde zvítězila na osmistovce i patnáctistovce volným způsobem.

„Zaplavala jsem tam solidně, jenže jsem pak skončila v posteli s horečkami a opary. Mám pusu plnou aftů, tak nemůžu pořádně mluvit,“ omlouvala se brněnská plavkyně, kterou čas od času brzdí právě nemoci. I proto se s koučem Josefem Nalezeným domluvili na změně tréninku.

„Snažím se o něco víc odpočívat, tak jsme se dohodli s trenérem, i když to pro něj není ideální. Ale už mi není sedmnáct, kdy mi stačilo pět minut regenerace. Musím poslouchat, co mně říká tělo. Už mnohokrát jsem cítila přetažení, jenže jsem trénovala dál a tělo si pak o odpočinek řeklo nemocí,“ uvědomovala si plavkyně.

Velké úlevy ji však nečekají. „Mám před sebou tři týdny tréninku v Pardubicích. Věřím, že budu fyzicky zase o krok vepředu a posune mě to k úspěšnému létu,“ naráží na mistrovství světa v Kanadě a evropský šampionát v Maďarsku. A její ambice?

„Ty nedokážu dopředu odhadnout. Hlavně doufám, že dopadnu lépe než vloni na mistrovství světa. Výsledek chci rozhodně vylepšit,“ vrací se ke světovému šampionátu v Římě a desáté příčce na desetikilometro­vé trati.

Někde v plavecké dálce už se také pro Pechanovou rýsuje olympijský Londýn 2012. „To jsou ještě dva roky. Důležité bude hlavně zdravíčko. Ale já se nedám,“ usmívá se sympatická brněnská plavkyně.