Očekávala jste takový úspěch?

Po mistrovství Evropy jsem plavání trochu vypouštěla, se školou jsem byla na dvou lyžarských kurzech, navíc jsem týden marodila. Překvapilo mě to, neměla jsem žádné očekávání.

Na které zlato jste se víc nadřela?

Na motýlkářské dvoustovce jsem titul obhajovala. To bylo těžší, ale naštěstí se mi to povedlo. Kraulařskou čtyřstovku jsem plavala jako doplňkovou disciplínu, tam mě zlato mile překvapilo.

Plavecká sezona v dlouhém bazéně je teprve na začátku. Co napověděl šampionát?

Sezona je dlouhá, mistrovství bylo jen částečným vrcholem. Byla jsem odpočatá, ale teď nám teprve začne dřina. Pokusím se splnit nominace na světový šampionát v bazénu i v dálkovém plavání.

Jak daleko máte ke splnění limitu na mistrovství světa?

Budu se snažit splnil limit na osm set metrů kraul, který je pro mě blíž než na kratších tratích (8:59 – pozn. autora). Na mistrovství republiky v dálkovém plavání mi chybělo patnáct vteřin, abych splnila limit na pět kilometrů, což bych měla stáhnout.

Limit na univerziádu v Bělehradě jste už ovšem splnila…

To sice ano, ale na univerziádu může jet jen omezený počet plavců. Limity se plní do června a až podle úrovně časů se vybere, kdo pojede. Na mistrovství jsem byla pátá nejstarší a mladší plavkyně jdou neustále dopředu. Dokážou se zlepšovat o několik vteřin, zatímco já jsem na vrcholové úrovni pět let a velký posun už neudělám (úsměv). Na univerziádu bude ještě velký nátřesk.

Co se změnilo v reprezentaci s příchodem kouče Kyněry?

Zpřístupnil reprezentaci většímu množství plavců, do týmu už se dostanou i mistři republiky. Předtím jsme museli plnit těžké limity, teď je reprezentace reálnější, což nás víc motivuje.