Před začátkem sezony přišel do královopolského týmu s jasnou představou. Dostat tým do play-off. A od ambiciozního cíle neupouští ani teď, když Handball Brno figuruje s dvanácti body na desátém místě extraligové tabulky. „Poslední tři sezony se Brno potácí na posledních příčkách, chceme mu konečně přinést úspěch. Přišel jsem s tím, že chci hrát play-off. Jakoukoli jinou variantu beru jako zklamání,“ líčí brněnský kouč.

Do vyřazovacích bojů pronikne jen nejlepší osmička. A Brno není zdaleka jediné, který o místo stojí. O postup usilují kromě Brna a Jičína také osmé Hranice. Právě tyhle týmy od sebe dělí pouhé dva body. Pokud chtějí mezi nejlepší, musí v posledních čtyřech kolech posbírat co nejvíc bodů.

Ve staré hale ve Vodově ulici vyzvou Brňané v sobotu v pět hodin odpoledne Jičín. S tím sice v posledním vzájemném utkání na jeho palubovce prohráli 20:21, převahu rivala ale Vávra nepřipouští. „Necítím, že byl Jičín v posledním utkání lepší, prohráli jsme smolně o jednu branku. Se vší pokorou si myslím, že jsme tam měli vyhrát,“ popisuje.

Královopolští házenkáři mají v devatenáctém kole extraligy bonus v domácí palubovce. „Jičín je sehraný, má zkušený kádr. Těžko se dá vypíchnout něco, v čem jsme lepší. Hrajeme doma, to je naše největší výhoda. Pokud pomýšlíme na play-off, musíme vyhrát minimálně o dvě branky, abychom měli lepší vzájemný zápas,“ sděluje brněnský lodivod.

V posledních třech utkáních základní části se pak házenkáři Handballu Brno utkají ještě s Maloměřicemi, Novým Veselím a pražskou Duklou. „Pokud chceme mít jistotu play-off, musíme porazit Jičín, Maloměřice a vzít body buď Dukle, nebo Veselí. Musíme získat minimálně šest bodů, každé z následujících utkání je pro nás v boji o místo mezi nejlepšími osmi klíčové,“ vysvětluje Vávra.

V postup stále věří. „Kluci chtějí, vidím u nich motivaci. I v šatně se hecují ohledně play-off. Jde o sport a stát se může všechno. Je to těžké, ale určitě reálné,“ povídá trenér Králova Pole.

V sobotu od šesti hodin večer čeká zápas také Maloměřice, které jsou se dvěma body na posledním místě. Druhý brněnský tým se představí na palubovce Zubří, které figuruje na třetí příčce.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ