V ní si čtyřiadvacetiletý univerzál odbyl premiéru ve čtvrtek, když naskočil v základní sestavě do zápasu proti Novosibirsku. Karlovarsko podlehlo ruskému soupeři 2:3 na sety. „Utkání mělo neuvěřitelnou atmosféru. Jen škoda, že tam nebyli diváci. Zahrát si ale proti tak dobrému týmu bylo opravdu skvělé,“ rozplýval se Římal.

Ten zaznamenal v mezinárodním duelu pětadvacet bodů a stal se druhým nejvíc bodujícím hráčem večera. „S osobním výkonem jsem určitě spokojený, ale už i zápas proti Trentinu, co jsem seděl jen na lavičce, byl velký zážitek,“ připomněl Římal, že na palubovku se dostal až ve druhém a zároveň posledním utkání základní skupiny.

První duel v novém klubu má za sebou už i v nejvyšší české soutěží. V ní ještě před dvěma týdny kousal s Brnem devátou porážku v řadě, když Volejbal podlehl Příbrami 1:3 na sety. Teď v sobotu porazil s Karlovarskem třetí Liberec 3:1 na sety. „Konečně jsem taky po dlouhé době pocítil vítězství. Rozhodně si to teď užívám,“ líčil s úsměvem Římal, jenž si proti Liberci připsal jeden bod.

Římal v aktuálním extraligovém ročníku odehrál zatím dvacet utkání, v nichž nasbíral 171 bodů. V tom minulém jich zaznamenal 420 ve dvaceti duelech. „Tahle sezona se mi moc nevyvedla. Nebyla úplně nejlepší a nedařilo se nám v Brně ani jako týmu. Teď jsem dostal nový impulz a snažím se ho využít. Zatím si změnu užívám a věřím, že bude ku prospěchu,“ poznamenal Římal.

Brno obsadilo v základní části nejvyšší české soutěže, která skončila právě uplynulý víkend, devátou příčku. Karlovarsko je první před Českými Budějovicemi. Oba celky měly stejně bodů. „Tým má k titulu našlápnuto dobře. Ještě se to samozřejmě bude nějak vyvíjet, ale musíme makat dál a doufat, že to nakonec zvládneme,“ komentoval Římal ambice karlovarského celku.

Český reprezentant posílil karlovarský kádr až v poslední den přestupového období. „Bylo to strašně rychlé. Nic jsem ani neplánoval. Ve Varech mi ale poskytly bydlení, v bytě je veškeré vybavení, takže jsem si dovezl jen oblečení a už jsem si zvykl,“ pravil Římal s tím, že na západě Čech podepsal smlouvu zatím do konce této sezony.

Kromě něj ztratil brněnský klub pro boje v play-off ještě jednu oporu týmu. Ve čtvrtek přestoupil do rakouského Waldviertelu také smečař Martin Licek. „Umožnit nejlepším hráčům odchod není úplně obvyklé. Pokud ale naznáme, že potřebují změnu, po dohodě s nimi ji provedeme. Po sezoně stejně změní klub, proto jim umožníme zahrát si teď o medaili jinde,“ uvedl pro klubový web majitel Volejbalu Martin Gerža.

Svěřence brněnského kouče Ondřeje Marka už bez dvou reprezentantů v sestavě čeká v boji o čtvrtfinále play-off Kladno. „V Brně jsou mladí kluci, měli teď těžký zápas s Českými Budějovicemi (prohra 0:3 na sety pozn. red.). Doufám ale, že ještě něco předvedou,“ přál si Římal.