No a protože sportovci neradi prohrávají, došlo dokonce na dva duely. Nedávno prohrál Mičánek na autodromu v Mostě, půlkilometrová trať jeho Lamborghini Huracan SuperTrofeo seděla méně než Mercedesu AMG GT3 s Vršeckým za volantem. „Tam mě jasně porazil, protože na krátké rovince má jeho auto lepší zrychlení. Vyzval jsem ho k pokračování na brněnském letišti, kde má ranvej dva a půl kilometru,“ líčil Mičánek.

BOJ O MÍČ. Bohunice (v bílém) v úvodním utkání turnaje zdolaly líšeňskou rezervu 5:1.
Fotbaloví amatéři znovu do akce. Bohunice zvládly úvod turnaje

Program závodů:
LAMBORGHINI SUPER TROFEO EUROPE 2020
7.-9. srpna: Misano, Itálie
4.-5. září: Nürburgring, Německo
9.-11. října: Barcelona, Španělsko
20.-24. října: Spa-Francorchramps, Belgie
13.-15. listopadu: Paul Ricard, Francie
ESET V4 CUP 2020
25.-26. července: Grobnik, Chorvatsko
22.-23. srpna: Slovakiaring, Slovensko
5.-6. září: Brno, ČR
17.-18. října: Hungaroring, Maďarsko

Tentokrát oba zkušení jezdci vytvořili týmy s patnáctiletými dcerami evropského šampiona v tahačích Martina Koloce. Mičánek s Yasmeen a Vršecký s Aliyyah.

Tuřanská dráha, která ještě v době opatření spojených s koronavirovou nákazou nebyla tak využívaná, seděla manažeru týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra, který s Yasmeen Kolocovou vyhrál souboj o nejvyšší maximální rychlost.

Jejich Lamborghini se řítilo rychlostí 294 kilometrů v hodině. Vršecký s Aliyyah Kolocovou byli o pouhé tři kilometry pomalejší. „Musím před holkama smeknout. V patnácti letech si sednout za volant takových vozů a vytáhnout to s chladnou hlavou skoro na tři sta kilometrů za hodinu, to si zaslouží opravdu uznání,“ pokyvoval Mičánek

Poté si ještě týmy daly duely o prvenství na kilometrové trati, kde se z vítězství 8:7 radovala posádka Mercedesu. „Jiřímu prohra v Mostě nedala spát, takže nás vyzval na souboj doma. Lambo se na delší rovince opravdu rozeběhlo, ale moc nám na ně nechybělo. V soubojích jeden na jednoho jsme i tak měli navrch, takže za nás spokojenost,“ hlásil Vršecký z týmu Buggyra Racing.

Fotbalisté Ústí nad Labem prohráli v prvním zápase po pauze zaviněné koronavirem 1:2. Na domácí půdě nestačili na Zbrojovku Brno.
Útočník Přichystal řídil výhru v Ústí a Zbrojovka už je druhá

Už před prvním měřením v Mostě se piloti vsadili, že manažer poraženého umyje auto vítězi. „Oba jsme ukázali na stejného člověka, protože nám oběma dělá manažera Honza Kalivoda. Byla to sranda, nakonec neumýval, nechtěl s tím mít nic společného,“ smál se Mičánek.

S uvolňováním omezení ovšem čas exhibicí končí, brněnská stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra už naplno testuje na odložený začátek sezony. Tento týden ladila na Masarykově okruhu, příští týden bude v Mostě, kde se ještě 11. června účastní Carbonia Cupu.

Basketbalový kouč se světovým renomé David Blatt je novým spolumajitelem brněnských basketbalistů.
Trénoval LeBrona Jamese. Teď načne novou éru basketbalu v Brně

Na konci července má odstartovat okruhový pohár zóny střední Evropy Eset V4 Cup v Chorvatsku, v srpnu pak v Itálii také prestižní seriál Lamborghini Super Trofeo. „Nic nám neruší, máme odjet kompletní sezonu, jen se posunuly termíny,“ doplnil Mičánek.