Letos chce podobný kousek zopakovat znovu. „Můžeme být ještě rychlejší, vždy záleží na mnoha okolnostech. Zásadní roli pochopitelně sehraje počasí, ale rozhodují i zdánlivé detaily jako typ použitých pneumatik nebo jaký závod se jel před vámi. Potom někdy trať bývá kluzká víc, než je obvyklé,“ uvedl rakouský šampion.

Kromě Gerstlova vozu budou brázdit zatáčky známého okruhu také jezdci v monopostech Benetton B197 a Super Aguri SA06, chybět nebude ani česká jezdkyně Veronika Cichá.

Ve třech dnech uvidí návštěvníci i závody dalších kategorií. Brněnští fanoušci mohou držet palce například domácí stáji Mičánek Motorsport, která na Masarykově okruhu v závěrečném podniku sezony usiluje o obhajobu loňského prvenství v šampionátu středoevropského zónového mistrovství GTC.

Jak Josef Záruba se žlutým Lamborghini Huracan Super Trefo Evo, tak Michal Makeš v šampionátu Renault Clio vévodí průběžnému pořadí. Na Masarykově okruhu chtějí o víkendu potvrdit a následně oslavit celkové prvenství. „Domácí závod je pro nás zajímavý hned z několik důvodů. Přijde se na nás podívat spousta partnerů i kamarádů, okruh v Brně je navíc špičkový a rádi na něm závodíme. Potřebujeme dojet na bodech, abychom měli jistotu celkového vítězství,“ uvedl manažer brněnské závodní stáje Jiří Mičánek junior.

Taháky akce
BOSS GP (formule)
Sobota: 14.50 – 15.25
Neděle: 12.15 – 12.50

Divize 4 (nad 2000 ccm)
Sobota: 14.00 – 14.40. Neděle: 9.10 – 9.40,
13.00 – 13.40.

Vytrvalostní závod:
Sobota: 17.05 – 18.20

HAIGO (historické vozy)
Formule
Sobota: 15.35 – 16.10
Neděle: 16.15 – 16.50

Cestovní vozy
Sobota: 16.20 – 16.55
Neděle: 15.30 – 16.05

Na Masarykově okruhu mají o motivaci navíc postaráno. V minulých letech je totiž zradila technika, tentokrát Mičánek věří, že se štěstěna přikloní na jejich stranu. „V minulosti jsme měli problémy s převodovkou a elektronikou, to se někdy stává. Letos to chceme konečně prolomit. Připravili jsme se na sto procent,“ podotkl manažer.

V Brně nebudou chybět například ani závody silných GT vozů. „Z diváckého pohledu jde o velmi zajímavou akci. Jak je dobrý zvyk, startovní listiny jednotlivých závodních tříd jsou nadstandardně zaplněné. Atraktivní je i hodinový vytrvalostní závod, kam se přihlásilo dvaatřicet posádek,“ vyjmenovala další lákadla programu manažerka závodu Jana Božková s tím, že ve většině kategorií se diváci mohou těšit na hojnou účast českých jezdců.

Okruh bude návštěvníkům otevřený od pátku do neděle, vstup na páteční program je na přírodní tribunu zdarma, za vstup na jeden víkendový den zaplatí diváci dvě stě korun. V případě zakoupení vstupenky na oba dny o stokorunu víc.