V barvách brněnského týmu RTR Projects se v kategorii GT 4 představí také legenda českého motorismu Tomáš Enge, který si jako jediný český pilot vůbec zajezdil závody Formulí 1. V Brně usedne do vozu KTM X – BOW GT4. „Když jsem dostal nabídku, chvíli jsem váhal, protože jsme měli program s rodinou, ale nakonec jsem doma řekl, že budu reprezentovat. Týmu RTR Projects dodáváme vozy i materiál. Je super se představit doma. Co se týče cílů, chci hlavně dojet živý a zdravý,“ prohlásil dvaačtyřicetiletý pilot.

Chybět nebude ani další brněnská stáj Šenkýř Motorsport. Do vozu usedne i její majitel Robert Šenkýř. „Půjde o naši premiéru v GT4. Měli jsme několik zájemců o závod z řad zahraničních pilotů, ale rozhodli jsme dát přednost česko-slovenským jedzcům. Jde pro nás o první ostrý víkend, takže do toho půjdeme v klidu a s pokorou. V autě sedím poměrně dost, takže nemyslím, že by pro mě závod byl problém,“ uvedl Šenkýř.

Hankook 12 H

Pátek 24. května

9.00 – 10.30 Volný trénink

11.30 – 12.15 Kvalifikace (TCE)

12.30 – 13.15 Kvalifikace GT

16.00 – 19.00 Závod – část 1

Sobota 25. května

10.00 – 19.00 Závod – část 2

19.15 – 19.30 Podiový ceremoniál

Vstupenky: běžný vstup i s možností návštěvy paddocku 300 Kč, VIP vstupenka 2400 Kč

Podnik je rozdělený do dvou dnů, v pátek se pojede od čtyř odpoledne do sedmi večer, v sobotu poté zbývajících devět hodin od desíti dopoledne do sedmi večer. „Když se jel v Brně minule čtyřiadvacetihodinový závod, strhla se obrovská vlna nevole. Ozývaly se i z vesnic, ve kterých ani neví, kde leží Masarykův okruh, že jim vadí hluk. I proto se teď pojede v tomto formátu,“ vysvětlila ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Poté, co jezdci v pátek odjedou tři hodiny, zaparkují na cílové rovince a na druhý den vyjedou bez časových rozdílů, pokud neztratí na první místo kolo a víc. „Tento formát není pro závodníky žádná hitparáda. První den se auto co nejvíc šetří a hodně taktizuje. Dvanáctihodinovka se dá odjet celkem v pohodě, čtyřiadvacetihodinovka je dost na morál a donutí vás k tomu vydat ze sebe maximum,“ prohlásil Král, který se svou stájí ovládl předcházející dva podniky.

Osmadvacetiletého pilota těší, že se v Brně představí spoustu českých závodníků. „Díky Bohu za to, že konečně můžeme jet v Česku,“ pravil Král.

Návštěvníci se mohou těšit také na jeden pikantní návrat. Po dvouleté pauze se na závodní tratě vrací Gabriela Jílková.