Po porodu se však situace změnila. „Jakmile se malá narodila, všechno ostatní zmizelo a koukala jsem jenom na ni. Její narození jsem si enormně užívala. Ve chvíli, kdy jsem dostala pocit, že mohu něco dělat, chtěla jsem se k basketbalu vrátit. S klubem jsme navíc byli v kontaktu už od porodu,“ tvrdí Sládková.

Chvíli se dokonce uvažovalo, že se do Králova Pole vrátí už v závěru minulé sezony. Z této myšlenky ale nakonec sešlo. „V té době jsme se s přítelem nacházeli ve složité situaci, protože bychom museli roztrhnout rodinu. V Brně bych to sama s malou zvládala těžko. Nakonec jsme usoudili, že to necháme na další sezonu, a následně přišla od KP Brno nabídka i pro něj,“ povídá bývalá basketbalistka VŠ Praha.

Její partner Petr Horák totiž v královopolském klubu zaujme roli kondičního kouče a asistenta hlavního trenéra Davida Zdeňka. „Snažíme se práci netahat domů, přítel je opravdu profík a každého bere stejným metrem. Sice na mě není přísnější, ale pokud něco dělám špatně, řekne mi to. Péťa mě měl na starosti už od porodu. Tři měsíce po narození dcery mě začal kondičně připravovat,“ popisuje Sládková.

Tvrdá lekce na závěr přípravy. Chabarovsk nadělil Kometě bůra.
Tvrdá lekce na závěr přípravy. Chabarovsk nadělil Kometě bůra

Ta porodila na začátku října, takže už má za sebou téměř osm měsíců tréninku. „Těžko soudit, kdy jsem se vrátila do formy. Až ve chvíli, kdy se člověk dostane mezi holky a má v ruce míč, začíná pociťovat, jestli trénink k něčemu byl. A myslím, že určitě ano. Cítím se dobře, což je zásluha Péti,“ libuje si.

V době společných tréninků se jí o dceru Markétu stará její dobrá kamarádka. „Vše jsme aktivně řešili ještě, než jsme se do Brna přestěhovali. S Richardem Foltýnem (předsedou KP Brno – pozn. red.) jsme se shodli, že asi není vhodné, aby malá byla na trénincích. Potřebujeme na to mít klid oba a plně se soustředit. Jsem ráda, že máme milou šikovnou chůvu, která se nám o ni postará,“ usmívá se královopolská akvizice.

I když se kádr hodně obměnil, při posledním angažmá v KP Brno hrála ze současného týmu třeba se Sarah Beránkovou nebo Evou Kopeckou. „Svým způsobem jsem se vrátila domů. Sice přišly nové hráčky, ale třeba ještě Míšu Starou nebo Anet Mainclovou znám z předchozích angažmá. Myslím, že jsme dobrý kolektiv, a očekávám slibné výsledky,“ přeje si.

Patrik Levčík (v červeném) na loňském evropském šampionátu v Brně.
Kličko mi připadal klidný a vyrovnaný, říká evropský šampion Levčík

Prosadit se nebude mít lehké. Na soupisce Králova Pole totiž kromě ní figurují další kvalitní pivotky Edita Šujanová a Stephanie Maddenová. „Je to hodně našlapané, ale o roli v týmu jsme se zatím nebavili,“ dodává Sládková.