Brněnské hráčky držely s francouzským soupeřem krok pouze v první čtvrtině. „Chybělo nám úplně všechno snad kromě prvních pěti minut, kdy jsme věřili, že můžeme hrát dobře. Ale dnes byl soupeř daleko energičtější, lépe organizoval svou hru a měl vysokou úspěšnost střelby i z těžkých pozic,“ komentoval trenér KP David Zdeněk.

Jeho svěřenkyně se jen těžko srovnávaly s tvrdou a živelnou hrou francouzského celku. „V tomto směru jsme nebyli konkurenceschopní. Tvrdost určitě hrála velkou roli, to je alfa i omega evropského basketbalu,“ pravil brněnský kouč.

KP Brno - Nantes 58:84
Čtvrtiny: 22:28, 13:23, 8:15, 15:18
Rozhodčí: Machlin, Dehondt, Isačenko.
Nejvíce bodů KP: Maddenová – 14 bodů, Saurazaitéová – 9 bodů, Kopecká, Stará – obě 7 bodů.
Sestava KP Brno: Kopecká, Mainclová, Sládková, Stará, Saurazitéová, Šujanová, Gillová, Beránková, Holubová, Olšová, Maddenová, Tarkovičová.

V první polovině sledovalo přes osm set fanoušků v hale ve Vodově ulici ofenzivní řež, ze které mnohem lépe vycházely hráčky hostujícího celku, které nasázely jednapadesát bodů.

V prvních minutách zářila i někdejší křídelnice Králova Pole Michaela Stejskalová, která od léta působí právě ve francouzském celku. Za prvních sedm minut stačila posbírat jedenáct bodů, ve zbytku zápasu už přidala pouze další dva. „Bylo to tím, že na začátku jsem měla svoje pozice, do kterých jsem se lépe dostávala. Potom si na mě hráčky KP dávaly pozor, čím se ale otvíral prostor pro jiné holky od nás, které skórovaly,“ pravila jednatřicetiletá reprezentantka.

Na domácích basketbalistkách byla postupem času stále viditelnější křeč. „Člověk strašně chce, ale i tím je to potom těžké. Naše procento střelby dnes bylo tragické. Měly jsme vyložené šance, které musíme dávat,“ pravila brněnská křídelnice Eva Kopecká.

Basketbalistky KP po třech zápasech uzavírají tabulku skupiny G, ovšem mají stejně jako Nantes čtyři body. Benátky ve včerejším večerním klání porazily Miškolc a oba celky mají shodně pět bodů. Odvetné zápasy začínají na konci listopadu, Brno v domácí derniéře hostí Miškolc.