Přiznává, že myšlenku přesunu do zahraničí nosila v hlavě dlouho. „Momentálně dopisuju diplomovou práci a zvažovala jsem, co po škole. Ve hře byla varianta práce na plný úvazek nebo vycestovat do zahraničí. Zkusila jsem proto druhou možnost spojit s florbalem. Přítel hrál před třemi lety ve Švýcarsku, kontaktoval proto tamního manažera, který ochotně rozeslal můj hráčský životopis a sestřih herních situací,“ přibližuje.

A ozvali se zástupci celku FB Riders. Zajímavost je, že tou dobou klub nastupoval ve druhé nejvyšší soutěži. Příslušnost k elitě získal až po krachu celku Mendrisiotto. „Domluvili jsme se, že se spojíme po sezoně. Ta bohužel kvůli koronaviru skončila předčasně a nikdo nevěděl, co bude dál. Později klub přijal nabídku na postup do nejvyšší soutěže a v polovině května jsme si potvrdili zájem,“ popisuje rodačka z Blanska.

Karel Hanika podle očekávání kraloval Jarní ceně Brna.
Vládl v suchu i dešti. Hanika otevřel rok na okruhu triumfy, cíl jsou superbiky

Nováčkovi elitní švýcarské soutěže z městečka Rüti se upsala na jeden rok. „Je to pro mě obrovská výzva nejen po sportovní stránce,“ má jasno Bachratá, která před rokem vybojovala s Bulldogs návrat do extraligy po jedenácti letech.

Do zahraničí se přesouvá spolu s přítelem Lukášem Jalovým, který v uplynulé sezoně nastupoval ve florbalové superlize za brněnský Hattrick. Ve Švýcarsku bude čtyřiadvacetiletý obránce hájit barvy celku Jona-Uznach Flames v tamní třetí nejvyšší soutěži. „Flames nám zajistí bydlení v městečku poblíž Rüti a Riders mi zase obstarají práci,“ těší defenzivní hráčku.

PODRUHÉ JAKO NOVÁČEK

Stejně jako v uplynulé sezoně s Bulldogs si i ve Švýcarsku vyzkouší, jaké to je nastupovat v týmu nováčka soutěže. „Cítím respekt, ale to nejspíš víc holek z Riders, protože pro několik z nich to bude taky premiéra v nejvyšší švýcarské soutěži,“ říká studentka magisterského oboru Managementu sportu na Fakultě sportovních studií v Brně.

Za výhodu považuje, že má klub bohatou zkušenost s angažováním zahraničních posil. Loni v něm nastupovaly například tři Finky, Němka nebo Polka. „Je super, že jsou zvyklí zařizovat cokoliv pro zahraniční hráčky. Ať už jde o práci, bydlení nebo další věci. Holky v klubu jsou navíc zvyklé na cizinky,“ uvažuje Bachratá.

Brněnští fotbalisté zvítězili v domácím druholigovém utkání nad Třincem 5:0.
Derby Líšně a Zbrojovky: 500 lidí. Denně odmítám prosby o vstup, říká manažerka

Se spoluhráčkami bude v začátcích komunikovat v angličtině. „Věřím, že anglicky se dorozumím bez problému. Na střední i vysoké škole jsem se učila francouzsky a posledních pár měsíců piluju němčinu. V kantonu, kam máme namířeno, se mluví právě švýcarskou němčinou, tak uvidíme, jestli se chytnu,“ culí se hráčka s držením hole nalevo.

Ze zahraničí bude na dálku podporovat dnes už bývalé brněnské spoluhráčky. „Samozřejmě budu sledovat všechny zápasy a držet holkám pěsti. Věřím, že i další extraligovou sezonu zvládnou,“ dodává.