Semifinále a finále extraligy jako přes kopírák. I v minulém ročníku prohrály královopolské volejbalistky v semifinále jasně s Prostějovem a o bronz si zahrály s Ostravou. Úspěšně – cenný kov vybojovaly v napínavé sérii 2:1 na utkání. Zopakují loňský scénář i letos?

První zápas série o bronz hrané opět na dvě vítězná utkání sehrají už v sobotu od šesti hodin večer v Ostravě. „Jsme dvě sezóny po sobě mezi špičkou extraligy a medaile je pro nás důležitá motivace. Na půdě soupeře chceme hrát o vítězství. Jsme jeden tým a uděláme všechno pro to, abychom sezonu zakončili bronzem,“ řekl královopolský trenér Marek Rojko.

Zatímco brněnské volejbalistky vyřadil Prostějov už minulou středu, Ostravanky padly s Olomoucí až v rozhodujícím pátém duelu o týden později. „Ostrava měla jen dva dny odpočinku. To je naše výhoda. Naopak je ale může nakopnout to, že sehrály vyrovnané zápasy s finalistou extraligy,“ odhadovala brněnská smečařka Anna Suchá.

Utkání proti Ostravě ji pokaždé nahecují. „Hraje se mi s nimi dobře. Je to tým, který nevypustí ani jeden balon,“ popisuje devatenáctiletá hráčka.

Duely podle ní rozhodne kvalitní podání a přihrávka i týmový duch. „Po vyřazení s Prostějovem jsme se zaměřily na věci, které v naší hře skřípou. Jakmile jsme se dozvěděly soupeře, připravovaly jsme se konkrétně,“ líčila.

Delší pauza před bitvou o třetí místo není podle Ivany Zburové ideální. „Určitě je vždy lepší rovnou hrát než jen trénovat. Nicméně po semifinále jsme si sedly a potvrdily si, že medaile je zásadní motivace. Čekají nás určitě hodně těžké zápasy, ale dáme do nich maximum,“ burcovala královopolská kapitánka.

V letošní sezoně mají Brňanky s Ostravou negativní bilanci tří proher a jediné výhry. Soupeřky ale musely vstřebávat středeční prohru v rozhodujícím duelu o finále. „Teď musíme rychle přepnout a pokusit se sezonu zakončit medailí,“ sdělila ostravská kapitánka Kateřina Valková.

Souboj o bronz:
Vzájemné zápasy KP Brno – TJ Ostrava:

Základní část: 1:3, 3:1 na sety
Nadstavbová část: 1:3, 2:3
Bilance zápasů: 1:3

Program utkání o bronz:
V sobotu v Ostravě, 25. dubna v Brně a případný třetí zápas 28. dubna v Ostravě. Všechna utkání začínají v 18.00.