Už to s ním vypadalo opravdu bledě. Jenže po velké závěrečné show a otočce v prodloužení se Brno v sobotu proti Děčínu vrátilo na vítěznou vlnu, což by konečně rádo potvrdilo i v ENBL. „Musíme se připravit na jiný styl basketbalu, než jsme zvyklí a nenechat se strhnout ke zběsilé hře. Věřím, že poslední výhra nám pomůže,“ podotkl brněnský asistent trenéra Martin Vaněk.

Basket proti celku hrajícímu nejvyšší lotyšsko-estonskou soutěž bude po čtyřech porážkách usilovat o první výhru ve skupině ENBL. Do Pobaltí však odcestoval bez zraněných Djuricice, Svobody a Dáni. „Valmiera je hodně nevyzpytatelný soupeř. Jednou prohraje o čtyřicet bodů, pak hraje vyrovnané utkání s litevským týmem Wolves,“ shrnul Vaněk.

Zbrojovka Brno (v červeném) v letní přípravě se Slovanem Bratislava.
Bude tohle základní jedenáctka? Zbrojovka v generálce vsadila na minimum změn

Největší hvězdou lotyšského celku, který je složený především z domácích hráčů a doplněný několika Američany, je Tervell Beck. Pětadvacetiletý basketbalista strávil pět sezon v univerzitní americké lize NCAA. Pro Basket je úterní duel i přípravou na sobotní venkovní šlágr proti suverénovi předešlých sezon z Nymburku.