Poprvé v krátké historii klubu si zahrají o čtvrtfinále domácí nejvyšší soutěže. A podobně jako Žabiny změří v předkole play-off hraném na dvě výhry síly s USK Praha. První duel je na programu v pátek od půl osmé večer v hale kampusu v Bohunicích.

Série mezi mladým pražským a brněnským týmem je atraktivní sama o sobě. Náboj navíc jí ale dodává také osobnost trenéra egoé Chrise Chugaze. Řecký stratég v minulém ročníku vedl USK, teď pomáhá mezi smetánkou Brnu. „Jsem v těžké situaci, protože nastoupím proti týmu, na který mám velmi dobré vzpomínky. Ale postup do play-off potřebujeme a zasloužíme si my,“ přesvědčoval Chugaz.

Američané nastoupí

Do Brna přišel řecký kouč v půli listopadu při sérii proher, která přikovala egoé až ke dnu tabulky. Vydařené závěrečné měsíce základní části ale Brno posunulo do nadstavby A1, v níž egoé vinou zranění několika hráčů vyhrálo v konkurenci našlapaných celků tři ze čtrnácti duelů. Jako osmý tým si zahrají proti vítězi slabší nadstavby USK. „Začali jsme skvěle, ale po přestávce se nám zranili hráči a bez nich nebylo jednoduché konkurovat kvalitním týmům, proti nimž jsme hráli. Ale celkově jsem spokojený, protože šlo o dobrou zkušenost pro tým,“ podotkl Chugaz.

S koncem nadstavby se Brnu povedlo také vylidnit marodku. Vítaný je především návrat Reginalda Keelyho, jehož zranění nepustilo do posledních utkání. Vysoce produktivní americké trio ještě s Davelem Robym a Deremym Geigerem bude znovu kompletní. Jako jediný nenastoupí Zdeněk Nehyba. „Cizinci mají nějaké zdravotní problémy, ale jsou připraveni. Jsme hladoví po postupu do play-off,“ burcoval řecký kouč.