Kádr úřadujících vicemistryň české nejvyšší soutěže posílila americká rozehrávačka Janee Thompsonová přicházející ze slovenských Piešťanských Čajek. „Zahraje si na postu, na kterém nám v minulé sezoně chyběla zkušenost. Navíc je rychlá, má přehled o tom, co se děje na hřišti, je ideální hráčka pro přechodovou fázi. Její velká výhoda je v tom, že nejen tvoří hru, ale také umí výborně vystřelit,“ uvedl pro klubový web trenér Žabin Viktor Pruša.

Pětadvacetiletá rozehrávačka pomohla při letošním Final Four Středoevropské ligy CEWL v brněnské hale Rosnička osmnácti body v semifinále vyřadit Žabiny Brno. Stejný bodový příspěvek zaznamenala Thompsonová i ve finále proti Hradci Králové, a dovedla tak Piešťany k překvapivému prvenství. „Ze Slovenska máme na Janee jen pozitivní reference, nejen herní, ale i charakterové. Je to vyloženě tréninkový typ, který si přidává i ve svém volnu,“ zmínil Pruša.

Po ukončení univerzity v Kentucky si kromě Slovenska zahrála už také ve Švédsku a Německu. Jde o třetí posilu brněnského celku pro novou sezonu po zkušené Michaele Vondráčkové z pražské Slavie a talentované Anežce Kopecké z Ostravy.