Také letošní pohár má dvacet dílů a vyvrcholí v září v Pisárkách. „Poslední dva roky počet účastníků stoupá, spíš máme problémy s ohledem na kapacitu tratí. Loni už to bylo hodně,“ přiznal ředitel seriálu Jan Huppert.

Český atletický svaz zařadil pohár na páté místo v kategorii běžeckých seriálů. V uplynulém roce se dvaceti dílů dohromady zúčastnilo 5851 běžců, z toho bezmála tisícovka unikátních startujících. Nejvíc jich běželo v Pisárkách, a to 394. „Do Obřan a Pisárek míří nejvíc účastníků,“ podotkl ředitel.

Již 23. ročník seriálů nabídne také jednu zbrusu novou trať, v půlce května běžci zavítají do Centra Kociánka v Králově Poli. „Každý rok přemýšlíme, zda něco nepřidat, ale musíme brát v potaz, aby tratě splňovaly, co potřebujeme, jako dostupnost parkovacích míst. Je oříšek, aby se někam vešlo tři sta lidí,“ popsal Huppert.

Centrum Kociánka v letošním roce slaví sté výročí, proto tam pořadatelé jeden díl zasadili. „Ozval se nám ředitel, který občas běhá Triexpert Cup. Řekli jsme si, že jde o dobrou příležitost spojit běh s charitou. Bude to specifický závod v areálu Kociánky,“vysvětlil.

Běhá se každou středu a kromě tří dílů na dráze bývá start v šest hodin večer. Vítězství v Triexpert Cupu obhajuje Vlastimil Lysák.

Online registraci spustili pořadatelé na konci února a vyprší 10. dubna. Kompletní balíček na všechny závody stojí 1400 korun, takže předplatitelé ušetří tisíc korun.

Soutěž o předplatné
Chcete volné startovné na letošní seriál Triexpert Cupu?

Odpovězte na jednoduchou otázku:
Kolik kilometrů měří poslední díl Triexpert Cupu, který se v Pisárkách poběží 11. září?

Odpovědi posílejte do středy 10. dubna, 12.00 hodin, na e-mail jaroslav.kara@denik.cz a nezapomeňte uvést své jméno, adresu a telefonní číslo.

Do předmětu uveďte heslo Triexpert Cup.