Jeho kádr už na konci uplynulého ročníku opustili klíčoví hráči Daniel Římal a Martin Licek, v létě se k nim podle očekávání přidal i blokař Jan Pražák, který zamířil do Dukly Liberec. „Všichni tři byli v základní sestavě, proto jsme chtěli kádr doplnit kvalitními hráči, abychom byli zase konkurenceschopní," pravil zkušený trenér.

I kvůli koronavirové pandemii odehráli Brňané minulou sezonu v kompletně českém složení, nyní kromě českého reprezentanta Marka Zmrhala zamířili do jihomoravského celku i Hiago Crins z Brazílie a ruský diagonální hráč Sergey Loktionov. „Ten ale ještě do sobotního zápasu v Praze nenaskočí, čekáme na jeho příjezd, jsou tam ještě nějaké problémy s vízem," líčil Marek.

Sedmadvacetiletý Loktionov naposledy působil v Jaroslavli. „Majitel Martin Gerža má dobré vztahy s Ruskem a má tam kamaráda trenéra, od kterého jsme dostali na hráče doporučení. Ve svém věku má už něco za sebou, měl by být zkušený a zapadnout do týmu," pravil Marek.

Zatímco o něm ještě brněnský kouč nemá příliš velký přehled, brazilského blokaře si v přípravě pořádně vyzkoušel. „Je s námi prakticky už od začátku sezony, absolvoval s týmem všechno. Měří dva metry a šest centimetrů, je docela kvalitní na útoku a má nepříjemně plachtící podání," vyjmenoval Marek hlavní přednosti Crinse, jenž několik let studoval univerzitu ve Spojených státech amerických.

Partu kolem reprezentanta Zmrhala, zkušeného smečaře Michala Hrazdiry a nahrávače Luana Duce Truonga doplní kromě zahraničních hráčů také mladé naděje brněnského celku. „Samozřejmě chceme, aby mladíci starším klukům dýchali na paty a dostali příležitosti jak tady, tak v první lize. Bohužel se nám ale tři hráči teprve v pondělí vrátili z mistrovství světa kadetů a juniorů, mají toho poměrně dost a neměli jsme moc času na sehrávání," zalitoval Marek.

Vedení brněnského celku proto požádalo celek Lvi Praha o odložení sobotního extraligového zápasu, které se hraje v Praze od šesti hodin večer. Ale neúspěšně. „Budeme muset nastoupit v tomhle termínu a s minimální přípravou na sehrání družstva, v čemž vidím menší komplikaci. Lvi ale patří k favoritům a doufám, že bychom je mohli na jejich palubovce zaskočit," přál si kouč Jihomoravanů.

Ti mají za sebou úspěšnou přípravu. V září na turnaji ve Zlíně porazili domácí tým, rakouskou Vídeň a poté padli ve třech setech se slovenskou Myjavou. Na soustředění v Maďarsku pak uspěli v modelových trénincích i zápasech s celky Dunaújváros i Kecskemét a nakonec v Brně ovládli Memoriál Karla Lázničky.

„Abych pravdu řekl, nenarazili jsme úplně na nějakého silnějšího soupeře, jako jsou třeba Karlovarsko, Praha nebo Liberec. Třeba v Maďarsku se nám za dva roky koronavirové pandemie kontakty rozpadly, a proto jsme hledali nové příležitosti. Soupeři ale nebyli zrovna adekvátní, na druhou stranu jsme se aspoň někam dostali a zahráli si se zahraničními týmy," dodal Marek.