Mladá hráčka se narodila v Belgii, kde i prožila prvních osm let svého života. Následně se s rodinou přestěhovala do Prahy, Čechová tam v klubu USK Praha začala s basketbalem. „Rozhodovala jsem se ještě mezi tenisem a atletikou, ale nakonec vyhrál basketbal, protože je to kolektivní sport a to mi u tenisu chybělo,“ prozradila.

Od patnácti let pak žila v hlavním městě Rakouska, za tamní celek Vienna United nastoupila v kategoriích do šestnácti a devatenácti let. Dvě sezony už však zvládla i v ženské Bundeslize. Díky tomu se probojovala i do mládežnického reprezentačního výběru, kde se poprvé setkala s kouči Žabin. „Pod brněnskými trenéry jsem hrála loni i letos. Je strašně fajn, že je znám. Kdyby mi neseděli, tak sem nepůjdu. A holky znám z televize,“ nastínila Čechová.

Na nezvyklý pohled si musí zvykat fanoušci Komety Brno, jejich dlouholetý oblíbenec Peter Mueller už nastupuje ve vítkovickém dresu.
Mueller si poprvé zahraje proti „svým“, Kometa jede do Vítkovic

Ta do Brna nemíří jen čistě za sportovními účely, plánuje zde i studovat. „Letos jsem odmaturovala na francouzském lyceu ve Vídni, takže jsem se rozhodovala, kam na školu. Chtěla bych se jednou zaměřit na genocidy, pracovat třeba na soudu v Haagu. Proto jsme hledala město, kde můžu hrát basketbal a přitom studovat,“ doplnila.

Ke svým novým spoluhráčkám se Čechová připojila už minulý týden před soustředěním v Hnanicích, kádr už se tak sešel téměř kompletní. Zároveň už klub oznámil i plán přípravných utkání, nejprve se na začátku září Žabiny zúčastní druhého ročníku BESU CUPu a utkají se s úřadujícím euroligovým mistrem z maďarské Šoproně. V druhé polovině měsíce pak svěřenkyně Viktora Pruši zavítají na turnaje do slovenských Piešťan a Trutnova.

Ligovou sezonu brněnský celek zahájí v sobotu 1. října, kdy doma vyzve bronzové medailistky z Hradce Králové. „Kostra tým naštěstí zůstala z předešlých let pohromadě, takže přípravné zápasy poslouží hlavně k zapracování nově příchozích hráček a samozřejmě k budování herního konceptu pro nadcházející sezonu, která bude opět dlouhá a náročná,“ zhodnotil asistent trenéra Jakub Gazda.