Jenže po pětihodinové cestě autobusem z Brna do polské Vratislavy a čtyřhodinovém letu na Island, kde ve čtvrtek sehrají basketbalistky Králova Pole eurocupový duel s tamějším Haukarem, je mi všechno jasné. Žádná legrace.

Tuto potíž pro družstvo trenéra Dušana Medveckého by však měl vyřešit volný středeční den, kdy se Královopolanky vypořádají nejen s následky dlouhé cesty, ale také s časovým posunem o dvě hodiny dozadu.

Zdroj: KP Brno/Richard Foltýn

Na letiště v Reykjavíku dosedla brněnská výprava v úterý v pět hodin odpoledne místního času, přivítaly ji déšť a tma. To už je noc, kolik je sakra hodin? Ptal jsem se nervózně a všichni hladoví členové zájezdu už vyhlíželi večeři.

Michaela Stejskalová (v zeleném) při eurocupovém zápasu.
Návrat po šesti letech do Česka? KP byla jediná varianta, říká Stejskalová

Na hotel v malém a nedalekém měste Hafnarfjörður vyrazily basketbalistky auty a jedním z řidičů byl manažer klubu Haukar, s nímž se Královo Pole utká ve třetím eurocupovém zápase základní skupiny L. A na další nečekané setkání došlo i při večeři.

Mezi dveřmi hotelové kuchyně předal generální manažer českého zástupce ve druhé nejvýznamnější evropské soutěži Richard Foltýn klubovou šálu kuchaři. Proč? Šlo totiž o viceprezidenta islandského Haukaru, jenž se proháněl kolem plotny a chystal jídlo na pult.

Nezbývá tedy nic jiného než věřit, že manažer Haukaru brněnské basketbalistky doveze kamkoli bezpečně a jeho viceprezident zase nedá do jídla nežádoucí přísadu…