Hostující celek, který do haly ve Vodově ulici přijelo podpořit několik desítek hlasitých příznivců, si vypracoval rozhodující náskok ve třetí čtvrtině. „Byl to těžký zápas jako každý v EuroCupu. Začali jsme velmi slušně, holkám nemůžu nic vyčítat. Nechaly v utkání hodně energie,“ pravil trenér brněnského celku David Zdeněk.

Jeho svěřenky nedokázaly zastavit výrazné individuality maďarského soupeře. „Vyhrál zkušenější tým, který má ve svém středu skvělou rozehrávačku Dóru Medgyessyovou. Výborně řídí a čte hru. Jejích šestnáct asistencí o tom vypovídá. To je to, co našemu týmu chybí,“ podotkl Zdeněk.

Rozhodující podíl na výhře východomaďarského celku měla také litevská reprezentantka Eglé Sulciuteová, která k porážce Králova Pole přispěla čtyřiadvaceti body.

KP Brno - Miškolc 70:83
Čtvrtiny: 23:22, 15:20, 15:24, 17:17. Rozhodčí: Vladič, Kom Njilo, Ignatiou.
Sestava KP: Kopecká, Mainc-lová, Sládková, Stará, Saurazaitéová, Šujanová, Gillová, Beránková, Holubová, Tarkovičová.
Nejvíc bodů KP: Šujanová – 18 bodů, Mainclová – 13 bodů, Gillová – 12 bodů.

Domácí družstvo naopak srážely laciné přehmaty. „Děláme při rozehře i na vrcholu hry spoustu jednoduchých ztrát, za které nás soupeřky potrestaly,“ komentoval Zdeněk. Před utkáním musel také řešit, jak nahradit zraněnou Stephanii Maddenovou, kterou na dlouhou dobu dopředu vyřadilo ze hry zranění achilovky.

Důstojnou následnici ale našla v Anetě Mainclové. Dvaadvacetiletá pivotka se odvděčila za důvěru a sedmadvacet minut na hřišti třinácti body. „Na začátku jsem byla nervózní, ale potom stres vyprchal a bylo to v pohodě. Věděla jsem, že se můžu ukázat, a cítila jsem se super,“ zmínila Mainclová.

Královo Pole má po třech prohrách ze čtyř zápasů EuroCupu téměř jisté, že se do další fáze soutěže nepodívá. Zbylá dvě utkání sehraje v Benátkách a Nantes.