Jeho svěřenky naskočily do přípravy 17. srpna, což je o dva týdny později než v předchozích sezonách. „Loni jsme se dostali do top formy v prosinci a i teď nám může hra ze začátku skřípat nebo budeme hledat ideální sestavu, ale vždycky chci, aby hráčky hrály naplno,“ líčil kouč.

Před startem nové extraligové sezony odehrály Šelmy šest utkání, ve kterých vyhrály pouze jednou. „Zatím je to katastrofa, ale máme to nastavené tak, že je ještě čas. Mám pocit, že na tréninku se forma už zlepšuje, ale chvílemi jsem si říkala, že jsem udělala chybu, když jsem na nabídku kývla,“ smála se nová posila brněnského celku Helena Horká, která naposledy oblékala prostějovský dres.

Úvodní zápasy Šelem v extralize:
sobota 19. září v 15.00, soupeř Prostějov (venku)
čtvrtek 24. září v 18.00, Olomouc (doma)
pondělí 28. září v 18.00, Ostrava (venku)
sobota 3. října v 18.30, Frýdek-Místek (doma)

Devětatřicetiletá univerzálka se na palubovku vrací po mateřské dovolené. „Myslela jsem, že už skončím, ale nakonec jsem se rozhodla, že nechci sedět jen doma, chyběl mi ten kolotoč a potřebovala se hýbat. Žádné ambice určitě nemám, využívám spíš modelu, který je v týmu nastavený,“ poznamenala volejbalistka, která má zkušenosti z angažmá ve Švýcarsku, Řecku a Polsku.

Brněnské volejbalistky trénují třikrát týdně a pouze odpoledne, aby stíhaly pracovní či mateřské povinnosti. „Je to o hodně příjemnější než jinde, musím si sice zvykat, protože všude byl velký dril. Tady když se náhodou nezadaří nebo nemůžu na trénink, svět se nezboří,“ pochvalovala si Horká a dodala: „Volejbal není úplně o tom, kolik se toho natrénuje, věřím, že budeme hrát na vrcholné úrovni.“

Kromě brněnské rodačky posílily Šelmy smečařky Marie Kozubíková a Klára Faltínová, nahrávačka Šárka Šloufová a blokařky Lenka Podhrázká a Anna Širučková. V Brně pokračuje i Soňa Mikysková, která pomýšlela na zahraniční angažmá. „Rozhodli jsme se pro cestu s českými hráčkami, kterých je opravdu dost. Cizinky nemáme, protože se prodraží, platí se za ně totiž přestup, agent a ubytování,“ vysvětlil Boula.

Šelmy se nacházely v minulé sezoně po sedmadvaceti odehraných zápasech na čele tabulky s náskokem šesti bodů. „Letos chceme opět bojovat o medaile a připojit se ke třem nejsilnějším týmům. Mezi favority na titul počítám pražský Olymp, Liberec a velká neznámá je Olomouc, která si stáhla české hráčky a má v kádru i zahraniční posily, přesto bude hrát nahoře,“ předjímal brněnský kouč.

Extraliga žen letos přináší i změny. Žádný z týmů nesestoupí a mistr se určí jen tehdy, pokud se odehraje aspoň padesát procent soutěžních zápasů.

První utkání odehrají brněnské volejbalistky v sobotu od tří hodin odpoledne v Prostějově.