Postupem času ale některé daleko zkušenější piloty porážel a o pět let později zápolí na motocyklu KTM v juniorském mistrovství světa Moto3. „Když jsem začínal, většina mých vrstevníků byla už ostřílenými závodníky. Pořád proto musím jezdit a nabírat kilometry,“ vypráví Řeháček, který patří mezi současné největší české motocyklové talenty.

Cesta mezi profesionály do mistrovství světa dospělých nebo do superbiků je ale v mimořádně konkurenčním prostředí trnitá, což na vlastní kůži poznává i Řeháček.

V premiérovém ročníku světového juniorského šampionátu zatím končí u chvostu. V portugalském Estorilu i naposledy ve francouzském Le Mans finišoval tři pozice od konce, ve španělské Valencii na poslední příčce. Teprve si tak zvyká na množství změn. Po letech vyměnil Hondu za KTM a seznamuje se s okruhy, na kterých nikdy nejel. „Jde o velký výkonnostní skok dopředu. I stáj, za kterou jezdím, se mistrovství účastní poprvé. Každý závod je pro nás obrovská zkušenost. Celou tuto sezonu bereme tak, že získáváme cenné poznatky,“ zmiňuje Řeháček.

V kariérním růstu mu pomáhá také zkušený brněnský motocyklový pilot Ondřej Ježek, který už nakoukl také do mistrovství světa superbiků. „Když může a nemá na programu nějaký závod, tak mě doprovází. Má daleko větší zkušenosti s motorkou a trénujeme spolu jak na motocyklu, tak na kole nebo v tělocvičně,“ popisuje podnětnou spolupráci Řeháček.

Další závod ho čeká o víkendu ve španělské Barceloně. V neděli si pauzu mezi závoděním zpestřil spolukomentováním televizních přenosů Nova Sport ze světového šampionátu motorek v italském Mugellu. V budoucnu už chce sešlost motocyklové smetánky zažít nikoliv od mikrofonu, ale ze sedla. „Mým cílem je zajezdit si v MotoGP nebo šampionátu superbiků, a nejlíp tam zanechat stopu,“ vyhlašuje Řeháček.

Pro svůj sen obětuje mnohé. Na rozdíl od svých vrstevníků i v hodně nízkém věku tráví nezanedbatelnou část roku v zahraničí. Především ve Španělsku, kde minulý ročník úspěšně odjel tamější šampionát a kde se koná také většina závodů juniorského mistrovství. „Pokud to chci někam dotáhnout, konkurence ve Španělsku je ta správná. Mám radost z příležitosti nakouknout do motocyklového cirkusu a že získávám kontakty, které se mi budou hodit,“ dodává ambiciózní teenager.