Patnáctiletá žákyně deváté třídy je lídr týmu, který protáhla nástrahami okrskového, okresního i krajského kola a Pozořice triumfovaly i na republikové kvalifikaci v Brně. „Tam už bylo znát, že všechny týmy jsou hodně kvalitní. Postup jsme vydřely. Na cestě do finále jsme ani jednou neprohrály. Myslím, že snad jen jednou remizovaly. Na svůj tým jsem ohromně pyšná,“ popisuje Filipová.

Ona i většina spoluhráček ze školního družstva nastupuje za florbalový tým dorostenek FBC Aligators, jejich velká přednost tkví v sehranosti. „Celou jednu pětku máme z Aligátorek. Jsme výborná parta, která se umí dobře motivovat. To je podle mě hodně důležité, jako kapitánka se před zápasem snažím holky v kabině nabudit,“ říká sympatická florbalistka.

Florbalové fináleCelorepublikové finále 3. ročníku SLZŠ o Pohár ministryně školství ve florbalu se uskuteční 22. a 23. března v Městské sportovní halev Plzni-Slovanech. Finálové zápasy 23. března (11.00 dívky a 12.00 chlapci) přenáší živě Česká televize.
Účastníci finále – dívky: 33. ZŠ Plzeň, 6. ZŠ a MŠ Ml. Boleslav, ZŠ Dubí, ZŠ a MŠ Pozořice u Brna, ZŠ Přerov U Tenisu 4.
Chlapci: 33. ZŠ Plzeň, Gymnázium B. Němcové Hr. Králové, ZŠ Cyrila Boudy Kladno, ZŠ Kamenická Děčín, ZŠ Jablonné n. Orlicí, ZŠ a MŠ Lutín.

Na tom, že si zvolila právě sport s hokejkou a děravým míčkem, mají zásluhu především dvě okolnosti. Tu první představuje učitel z pozořické základní školy Petr Kadlec. Velký propagátor florbalu, který Filipovou k modernímu sportu přivedl. „V Pozořicích učím už patnáct let a florbal hraju odmala. Zaměřujeme se na něj tedy i ve škole. Sešla se nám silná generace holek, které chodí i do klubu Aligators. Eva je jasný tahoun. Velmi sportovně nadaná – na co sáhne, to ji jde. Kromě toho jde i o povahově super holku,“ charakterizuje Kadlec oporu svého školního týmu.

Druhá okolnost jsou zdravotní problémy, které ji k florbalu oklikou přivedly. „Dělala jsem totiž atletiku, jenže jsem musela skončit kvůli zkráceným achilovkám. Pak už jsem se k atletice nevrátila a začala s florbalem. Moc se mi na něm líbí to, že jde o kolektivní sport, ale ukázat se může i individualita,“ líčí Filipová.

Talentovaná hráčka by si ráda jednou zahrála na nejvyšší úrovni. „Chci to někam dotáhnout, nehraju jen ze záliby. Do extraligy bych se ráda dostala. Můj vzor je švédská florbalistka Emelie Lindströmová,“ povídá Filipová.

Po základní škole chce na Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka. Právě v brněnské škole se ve čtvrtek za účasti ministryně školství Kateřiny Valachové odehraje tisková konference před startem republikových finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství, nejvýznamnější soutěže školního sportu v České republice. „Na vysokou pak chci na medicínu na fyzioterapii,“ zasní se Filipová.

Co je SLZŠ?Sportovní liga základních škol o Pohár ministryně školství je soutěž v sedmi vybraných sportech určená žákům ZŠ nebo odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií z celé ČR.
Družstva se mohou zapojit do sedmi sportů – atletiky, minifotbalu, basketbalu, florbalu, volejbalu, házené a plavání.
Kdo je největší hvězda mezi žáky? Deník a Česká televize začaly hledat nové talenty. Jejich příběhy se před každým finále objeví v novinách a na obrazovce.
Pořadatel akce jsou Asociace školních sportovních klubů ČR, Česká unie sportu a MŠMT.