Výsledek zápasu působí jednoznačně. Jak to vypadalo na palubovce?
Na začátku setů jsme se soupeřem drželi krok. Potom nám ale vždycky utekl tak, že jsme už nedokázali srovnat.

V čem soupeř dominoval?
Nejvíc nás přehrál v útoku. Za celý zápas udělal jen dvě nevynucené chyby, zatímco my jsme jich měli asi osmnáct. Právě to rozhodlo.

V závěru uplynulého roku se dráhaři brněnské Dukly poměřili s elitou na mítinku ve švýcarském Grenchenu.
Mrazivý Minsk zocelí dráhařské naděje brněnské Dukly při Světovém poháru

Před utkáním jste plánovali potrápit Ravennu servisem. Povedlo se to?
Vycházelo to jen na začátku setů, dokud jsme se soupeřem hráli vyrovnaně. Jakmile si Ravenna vypracovala náskok, nic se nám nedařilo a nic nevycházelo. Ani servis pak nebyl tak kvalitní. Trenér uvedl, že největší rozdíl byl ve výkonu krajních hráčů.

Co bylo špatně?
Hráči Ravenny na nás byli výborně připravení a velmi dobře celý zápas bránili. Právě tím pak vznikaly naše chyby. Nedokázali jsme vyvinout tlak a naopak dělali zbytečné minely, které nás ve výsledku stály třeba i vítězství v setu.

Potvrdila Ravenna pověst kvalitního italského celku?
Určitě. Stejně tak potvrdila kvalitu celé italské ligy. Na druhou stranu jsme stoprocentně mohli sehrát vyrovnanější zápas. Utkání nemuselo skončit tak jednoznačně.

Jaká byla atmosféra prvního osmifinále?
Dobrá. Přišlo asi šest set diváků a hala byla taky moc pěkná, v tomhle ohledu bylo všechno v pohodě.

Liší se italští fanoušci od českých?
Přišlo mi, že v Itálii fanoušci volejbalem víc žijí. Na zápasy jich přijde víc, mají na sobě klubové dresy a s sebou i vlajky.

Výsledek po prvním střetnutí není příznivý. Jaký cíl si dáváte do odvety?
Budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek. Když se podaří osmifinále otočit, bude to super. Nedáme soupeři nic zadarmo.

Na co se musíte před domácím kláním zaměřit?
Velkou roli sehraje, jak dobře budeme v utkání podávat. Když zlepšíme servis, bude se nám i lépe bránit. Pokud se vyvarujeme útočných chyb, můžeme s Ravennou doma sehrát vyrovnaný zápas.

Je domácí prostředí výhoda?
Uvidíme. Může nám víc vyhovovat především kvůli servisu.

Věříte ve zvrat série?
Samozřejmě. Můžeme vyhrát 3:0 a potom třeba padnout ve zlatém setu. Stát se může cokoliv.