Pražský Olymp opět zlomil Brňanky

Brno /FOTOGALERIE/ – Královopolské volejbalistky už počtvrté nestačily v letošní soutěžní sezoně na tradičního rivala. S Pražankami prohrály 1:3.

15.1.2012
Zvětšit fotografii

Královopolské volejbalistky nestačily na pražský Olymp. Prohrály 1:3.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Po prvním setu Brňanky nadšeně jásaly. Jenže o necelou hodinu později jejich radostné emoce pražský Olymp utlumil. Letos už počtvrté.

KP Brno prohrálo v sobotu v 16. kole volejbalové Uniqa extraligy s Olympem 1:3. Domácím hráčkám nepomohlo ani vedení 1:0 a Tereza Tobiášová, která se z libera už podruhé přesunula na post univerzálky. „Doufal jsem, že bychom bod urvat mohli, jenže soupeř byl lepší na přihrávce a v útoku. Nám splnily blokařky to, co jsme od nich čekali, ale Olymp má lepší krajní hráčky,“ uznal kouč Královopolanek Ondřej Marek.

Brňanky v týdnu měly za sebou čtyřdenní putování napříč Evropou, když ve středu zvítězily v úvodním duelu druhého kola Vyzývacího poháru na Azorských ostrovech s celkem Ribeirense Pico Azores 3:1.

Po víkendovém extraligovém utkání se ovšem na únavu z dlouhé cesty nevymlouvaly. „Rozhodně jsme mohly soupeře více pozlobit a získat dva sety. Rozhodlo, že Olymp zlepšil podání a my jsme si nedokázaly přihrát. Dostaly jsme se pod tlak. Ve čtvrtém setu Olympu všechno vycházelo,“ hodnotila brněnské blokařka Ivona Svobodníková.

Dobrý servis soupeřek

O třech bodech pro hostující družstvo rozhodly především výkony pražských smečařek Terezy Vanžurové a Andrey Kossányiové, které si shodně připsaly 16 bodů. „Po prvním setu se tým rozjel. Dobře jsme servírovali a byli jsme lepší tým. Pomohla kvalita útoku našich smečařek a kvalita přihrávky,“ měl jasno trenér Olympu Stanislav Mitáč.

Ten si ovšem všiml i bojovného výkonu domácí party. „Brno je silné, obzvlášť doma. Vždycky s ním hrajeme těžká a vyrovnaná utkání. Když přijedeme do nové haly, hráčky si delší dobu zvykají na prostředí, což nás brzdilo v prvním setu,“ dodal.

Letos Pražanky v součtu s Českým pohárem porazily Královo Pole už počtvrté a zůstávají s 44 body v tabulce druhé za suverénním Prostějovem. Jihomoravankám patří zatím třetí příčka s 27 body. „Ve druhém setu nás rozhodily dva sporné výroky rozhodčích., které ovlivnily koncovku. Ve třetím a čtvrtém setu byl Olymp jednoznačně lepší,“ uzavřel Marek.

Za týden čeká Brno duel s Přerovem, kde se rozhodne o královopolském postupu, či nepostupu do první nadstavbové pětky soutěže.

VK KP Brno – PVK Olymp Praha 1:3

Sety: (22, –19, –20, –16)
Brno: Michalíková, Onderková, Tobiášová, Staňková, Svobodníková, Vincourová, libero Melichárková – Toufarová, Pospíšilová, Jiroušková
Olymp: Halbichová, Kvapilová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová, Kallistová, libero: Dostálová – Zoulová, Machová
Čas utkání: 90 minut
Diváci: 545
Rozhodčí: Grabovský – Pavelek

Autor: Marek Těšík

15.1.2012 VSTUP DO DISKUSE

Lampionového průvodu při příležitosti výročí 17.listopadu se zúčastnily stovky lidí.
26

Studenti šli hlavou proti zdi, zaznělo na připomínce listopadových událostí

Vandal v Moravském krasu umisťuje znaky s moravskou orlicí.
1

Zničené cedule s českým lvem nahradily nové. Řádění vandala prozatím ustalo

OBRAZEM: Nevzhledný vnitroblok ožil. Zkrášlila ho malba Staré radnice i šaliny

Brno - Pohled na brněnskou Starou radnici ve Václavské ulici svádí k návštěvě. Odvážlivci ale narazí, a to přímo do zdi. Radnice je totiž namalovaná.

Husovický tunel uzavřela nehoda. Řidič při epileptickém záchvatu narazil do zdi

Brno /FOTO/ - Dopravní nehoda uzavřela v pátek v devět hodin ráno Husovický tunel v Brně. Uzavřená byla roura B, policisté museli odklánět dopravu přes Merhautovu ulici. Řidič auta se zranil.

Na babetách ujeli na Islandu dva tisíce kilometrů. Trajekt domů málem nestihli

Brno – Šestičlenná skupina cestovatelů na babetách ujela za třiadvacet dní po Islandu téměř dva tisíce kilometrů. Putování za krásami Islandu mělo svá úskalí, cestu jim ztěžovalo počasí a nepřítomnost asfaltových cest.

Erasmus slaví kulatiny. Za studiem cestují tisíce studentů, počet zájemců roste

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Díky studijnímu pobytu programu Erasmus se právě teď učí v zahraničí téměř tisíc studentů brněnských vysokých škol. Do ciziny vyjíždějí už dvacátý rok. Poznávají přitom nové lidi, jejich kulturu i systém výuky na evropských univerzitách. Ještě více přijíždí zahraničních studentů do Brna. Učí se jich zde necelých dvanáct set.