Početní úloha se mu však může rázem zkomplikovat kvůli vstupu další proměnné. „Je možné, že se někdo odhlásí, pořadatelé zruší nějaký rozběh a semifinalistů bude jen šestnáct," nepřeje si možný scénář.

Mazáč limit na atletický šampionát splnil už v polovině června na mistrovství České republiky, kde 110 metrů překážek zdolal v čase 13,48. O dvě setiny se tak vešel do lehčího limitu. „Jsem rád, že jsem ho splnil docela brzo. Měl jsem dobře natrénováno, běhal jsem dobré časy celou sezonu. Přípravu jsem ale směrem k mistrovství nijak zvlášť nepřizpůsoboval, závodil jsem normálně dál," popisuje týdny před šampionátem.

Odchovanec atletiky v Uherském Hradišti již za sebou má starty na mistrovství světa do sedmnácti i devatenácti let, ale na seniorském světovém klání se představí poprvé. „Nervozita se mnou zatím nehýbe, jsem v pohodě. Ale třeba se to změní, až přiletím do dějiště mistrovství," zůstává v očekávání.

Ostrý start do závodu na 110 metrů překážek jej čeká v neděli deset minut po půl osmé ráno. Pokusí se v něm ještě vylepšit čas z republikového šampionátu v Táboře. „Cítím se velmi dobře. Doufám, že mi to ustřelí ještě líp. Několikrát jsem měl čas do 13,69, ale nevyvaroval jsem se chyb," připomíná sebekriticky.

Ví, kudy vede cesta k vylepšení letošního maxima. „Potřebuju trať hlavně proběhnout technicky čistě, neťuknout překážky," dává si předsevzetí.

Mazáč do Moskvy odjel i s přítelkyní Kateřinou Čechovou, která se porve o co nejlepší místo ve sprintu na 100 metrů. „Hecujeme se a podporujeme, co to jde," dodává třiadvacetiletý atlet.