O dva měsíce později mmcité vyhlíží nedělní odvetu v Kolíně v daleko lepším rozpoložení. Brňané totiž v prosinci zapsali první dvě výhry. Poradili si s nevyzpytatelným USK Praha a silnými Pardubicemi. „Jsem rád, že v sobě kluci překlopili mentalitu. Zápasy se nám otáčet nedařily, ale přišli dva bojovníci Davell Roby a Kuba Krakovič. Jejich energie nám hrozně pomáhá a vede potom k víře, že dokážeme porazit soupeře jako Pardubice,“ ukázal kouč Růžička na dva strůjce zlepšení brněnského celku. Tomu patří předposlední jedenáctá příčka tabulky domácí nejvyšší soutěže.

Naposledy sice Jihomoravané těsně před Vánoci prohráli domácí souboj se Svitavami o bod 82:83, opět ale prokázali zlepšení. „Kluci bojovali, makali a když tak budeme pracovat, bude to dobré. Věřím, že dostojíme našim cílům,“ prohlásil Růžička.

Klub postupně čistí nedostatky. Těsně před svátky se rozloučil s již druhým ze třech zahraničních hráčů, které angažoval v rozběhnuté sezoně. Po senegalském reprezentantovi Pape Diattovi vedení rozvázalo smlouvu slovinskému power forvardovi Andraži Kavašovi. „Měl do týmu přinést zkušenosti a stát se jedním z lídrů. To svým příspěvkem bohužel nesplnil, a proto jsme se s ním rozhodli ukončit smlouvu,“ uvedl pro klubový web manažer brněnského týmu Filip Jimramovský.

Mmcité se zkrátka nevzdává snu o postupu do play-off. Na aktuálně osmý Děčín Brňané ztrácejí čtyři výhry, třeba devátý Hradec Králové má dvě výhry k dobru oproti jihomoravskému celku. „Máme na vyšší pozice, než na jakých se zatím pohybujeme. Pořád vidíme obrovský prostor ke zlepšení,“ uvedla jedna ze zámořských opor brněnského celku Bryan Smithson.

Jihomoravské basketbalisty čeká kromě domácí soutěže ještě poslední zápas v mezinárodním Alpe Adria Cupu. V něm Brňané figurují na předposlední třetí příčce skupiny a už je jisté, že se do vyřazovací fáze nepodívají. Účinkování zakončí soubojem ve slovinské Polzele.

Mmcité v prosinci
3. prosince
Levice – Brno 82:62 (Alpe Adria Cup)
8. prosince
Ústí nad Labem – Brno 88:79
11. prosince
Brno – USK Praha 94:82
14. prosince
Brno – Pardubice 80:75
18. prosince
Swans Gmunden – Brno 86:60 (Alpe Adria Cup)
21. prosince
Brno – Svitavy 82:83
29. prosince
17.45 Kolín – Brno