Plavou spolu přitom teprve rok. „Je to dobrý výsledek. Myslím, že na duetovém poli nestartoval žádný pár, který by byl spolu kratší dobu. Proto šampionát hodnotím pozitivně. Naše umístění dokazuje, že se opíráme o mé zkušenosti a Vendin talent a kvality,“ sdělila Deníku Rovnost z Koreje Dufková.

Podobně svou premiéru na mistrovství světa hodnotí její teprve osmnáctiletá parťačka. „V seniorské kategorii jsem první rok. Závod to byl úžasný, ale první šok se naštěstí nekonal, protože celý rok objíždíme světové poháry, kde soupeří absolutní špička,“ oznámila Mazánková.

Zdroj: Youtube

Se ziskem 76,8667 bodů dělilo českou dvojici od postupu do finále necelých osm bodů. „Podali jsme dobrý výkon, ale s body spokojená nejsem. Snad to do příštího roku zlepšíme,“ dodala talentovaná akvabela.

To Dufková v Koreji zabojovala také v sólové disciplíně, kde ji porota přisoudila sedmnácté místo.

Při sestavě zaujala také úvodním skokem, který připomínal pád do vody. Kulisou ji byl hit Survivor z filmu Lara Croft. „Spolupracuji s tanečníci Marii Adamovou, která mi do sestavy vnesla pár originálních prvků. Jsem ráda, že si toho všimli rozhodčí i diváci,“ řekla brněnská rodačka.

Češky v Koreji

Mistrovství světa v plaveckých sportech 2019

Výsledky:

Volná sestava jednotlivců:
Alžběta Dufková – 17. místo

Technická sestava jednotlivců:
Alžběta Dufková – 17. místo

Volná párová sestava:
Alžběta Dufková, Vendula Mazánková – 25. místo

Technická párová sestava:
Karolína Klusková, Aneta Mrázková – 32. místo

Mistrovství v Asii si tak Dufková užila. „Šampionát byl perfektní, Korejci si na něm dali záležet. Vše bylo luxusní, vesnice je tu snad hezčí než v brazilském Riu při olympiádě. Sportoviště jsou nově postavená, mysleli tu na všechno,“ vyzdvihla.

Na světovém šampionátu soupeřily o přízeň porotců kromě Dufkové a Mazánkové také další české plavkyně Karolína Klusková a Aneta Mrázková z Tesly Brno.

Mladá dvojice se ukázala v technickém programu, kde skončila dvaatřicátá. „Rozhodnutí o jejich vyslání mě překvapilo. Na mistrovství republiky jsme holky porazily. Utekl nám sice limit, na který ovšem nedosáhl nikdo. A tak jsem doufala, že technickou sestavu pojedeme my. Svaz ovšem rozhodl, že vyšle čtyři závodnice. Nevím o jiné zemi, která by to takto měla,“ podivovala se Dufková.

Děvětadvacetiletá sportovkyně už má ve své kariéře něco za sebou. Startovala na olympijských hrách i světových podnicích a pod pěti kruhy hodlá soutěžit zas. „Olympiáda je největší svátek. Uděláme pro to maximum. Čeká nás jediný kvalifikační závod v Tokiu v dubnu příštího roku, tam se to rozsekne. Musíme se vlézt do první dvacítky,“ vyhlásila Dufková.

Při kvalifikaci na olympiádu se sčítají body jak z volného, tak technického programu. Na obou částech hodlají české jedničky ještě zapracovat. „Obě disciplíny jsou velmi odlišné a jinak na ně trénujeme. Nedokážu říct, co nám sedne víc, ale chceme obě choreografie upravit, případně vymyslet zcela nové,“ uzavřela odchovankyně Tesly Brno.