Z vítězství v pětisetovém dramatu se nakonec radovalo Slovensko. „Dnes jsme bojovaly, co to šlo, bohužel bylo utkání o maličkostech, které nakonec rozhodly i vypjatý konec zápasu. Určitě to zamrzí, ale myslím si, že se nemáme za co stydět," uvedla kapitánka českého týmu Pavla Šmídová.

Česká republika – Slovensko 2:3 (25:22, 23:25, 23:25,25:10, 14:16)
Rozhodčí: Boulanger Marie-Catherine, Buchar Tomáš. Počet diváků: 658.
Sestava ČR: Mlejnková, Purchartová, Orvošová, Kossányiová, Trnková, Šmídová, libero Dostálová. Střídaly: Patočková, Kopecká, Holásková, Hodanová, Vyklická.

Volejbalisté zvládli pětisetovou bitvu lépe než ženy  

Domácí zápas Golden Euopean League odehrála v Brně i mužská volejbalová reprezentace. Ta byla úspěšnější než jejich kolegyně, když porazila celek Ukrajiny 3:2 na sety.

Družstvo trenéra Michala Nekoly si chtělo spravit chuť po úvodní prohře v Bělorusku, do cesty se mu ale postavila silná Ukrajina, která se v zápase ujala slibného vedení 2:0 na sety. České reprezentanty to nezlomilo, z vítězství v dalších dvou sadách se radovali oni a prodloužili bitvu o rozhodující pátý set.

Obrat se nakonec českému týmu podařil dokonale, Ukrajinu totiž v tie-breaku Česká republika porazila 15:13 a zápas vyhrála 3:2. „Bohužel jsme nezačali dobře a až zhruba v půlce druhého setu jsme se vrátili zpět do hry, pomohla nám střídání, všichni hráči, kteří přišli, týmu pomohli a zvedli to. Od třetího setu jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme pak vyhráli," uvedl k utkání trenér Nekola.

Česká republika – Ukrajina 3:2 (17:25, 20:25, 25:18, 25:18, 15:13)
Rozhodčí: Tillmann Gyula, Gall Jakub. Počet diváků: 835.
Sestava ČR: Bartoš, Zajíček, Finger, Galabov, Sobotka, Janouch, libero Pfeffer. Střídali: Janků, Zmrhal, Hadrava, Srb, Patočka.