Ve třetím kole si domácí Pernica poranil nohu, nemohl pokračovat a zvítězil jeho sok s přezdívkou Číňan. „Užil jsem si to až na třetí kolo. Chtěl jsem ho kopnout do hlavy, ale trefil jsem loket a začal pajdat. Nemohl jsem se na nohu postavit, zůstal jsem ležet v pletivu a pomáhali mi vstát," popsal třicetiletý Pernica s přezdívkou Gauny.

Jaké si odnesete dojmy aspoň z úvodních dvou kol?

Oba jsme měli respekt, nechtěl se mnou boxovat, já zase do toho nechtěl moc chodit, aby mě nehodil na zem. První kolo bylo opatrné, okopávačka, na konci jsme lehli na zem. Tam měl navrch, snažil se mě dobíjet, něco jsem schytal, ale nic, abych zápas odklepal. Odkopal jsem se nohama, snažil jsem se pořád vstávat do postoje. Ve druhém kole mě chtěl uškrtit, zbývalo deset vteřin do konce, takže jsem vydržel, i když už se mi stmívalo před očima.

Noha je v pořádku?

Jen pohmožděná, mám berle a dva týdny mě podle doktora bude bolet. Můžu chodit i bez berlí, ale jen tak po bytě, chodím pomalu.

Máte zkušenosti ze soubojů v postoji, soupeř dominoval na zemi. Jak těžko jste se dostával z jeho sevření?

Snažil jsem se ho zavřít, obejmout nohama tak, aby mi nemohl nic udělat. Přečkat to, aby nás rozhodčí pro aktivitu postavil do postoje. Snažil jsem se dostat do nějaké pozice, kde si to pohlídám a myslím, že se mi to dařilo, i když bych na body prohrál, kdyby se takhle pokračovalo dál. Neudělal mi ovšem nic vážného, na monokly pod okem jsem zvyklý. Nevadilo mi, že jsem dostával bomby na zemi, protože jsem byl 
v pozici, kdy jsem si to mohl nějak kontrolovat.

Takže musíte zapracovat v souboji na zemi?

Moje silná stránka je postoj, tam mám přehled a nedostal jsem nic. Na zemi se to nějak musím naučit. Na první zápas jsem měl velké sousto, každý se mě ptal, proč jdu 
s takovým soupeřem a plno lidí mi nevěřilo. Všichni na trénincích MMA mi říkali, že mě vyřídí v prvním kole, rozběhne se, hodí mě a zmuchlá, nikdo nečekal víc. My-slím, že nebýt té nohy, dobojoval bych do konce, ostatní zápasy končily v prvním kole.

Neprotestoval jste proti takovému soupeři?

To ne. Měl jsem sice první zápas 
v MMA, ale říkali mi, že žádný začátečník se mnou nepůjde, protože mám zápasnickou minulost 
v jiných sportech, takže se mnou amatéra nemůžou dát. Nabídli mi hned Číňana a řekl jsem jo. Nevybíral jsem si, věděl jsem, že stejně do klece půjdu. Aspoň jsem šel s borcem, který je nejzkušenější, zápasí už dvacet let. Rozdal jsem si to s někým, kdo v tom sportu něco znamená.

Dělal jste veškeré druhy bojových sportů v postoji od kickboxu, přes box a thajský box až k MMA. Jde o opravdový vrchol?

Strašně mě to začalo bavit, je to pro mě něco nového a asi budu pokračovat. Je to jiný boj, musíte se nachystat na to, že může být na zemi. Líbí se mi to, o čem někdo říká, že už nejde o sport. Přišli jsme si dát do huby a štve mě, že jsme se ve třetím kole nedostali do finiše, konce jsou ostřejší. Číňan je v pohodě borec, dáme si spolu do huby a můžeme jít na pivo, na nic si nehraje.

Jaká byla atmosféra?

Když jsem šel do klece, lidi pěkně hlučeli, někdo mi říkal, že snad nejvíc za večer. Diváci hodně fandili, bylo to super.