Debut při velké události zažije basketbalistka Žabin Brno Beáta Adamcová na začínajícím mistrovství Evropy v Lotyšsku a Srbsku v šestadvaceti letech.

Premiéra na velké akci ji čeká ve čtvrtek v lotyšské Rize v zahajovacím duelu českých reprezentantek proti úřadujícím vicemistryním Evropy Francii od půl třetí odpoledne. „Motivace ukázat se je veliká. Budu ráda, když si zahraju. Chceme postoupit ze skupiny a pak se uvidí,“ zmínila Adamcová.

Pro místenku na šampionát podstoupila brněnská křídelnice s národním týmem po konci klubové sezony bezmála dvouměsíční přípravu na evropský šampionát. „Bylo to psychicky i fyzicky náročné, ale jsme na podobně dlouhé přípravy zvyklé a člověk si z nich dost odnese. Navíc díky tomu, kolik jsme s holkama trávily času, jsme utužily kolektiv,“ prohlásila při absenci dlouhodobě zraněné Petry Záplatové jediná hráčka Žabin ve výběru pro evropský šampionát.

Z přípravných duelů se Adamcová nejvíc blýskla v utkání proti Portugalsku, kdy na turnaji v pražské hala Královka přispěla k výhře národního týmu 61:49 devíti body.