Oba týmy potkal stejný osud, když vypadly v eurocupové kvalifikaci. „I tak je dobře, že hrajeme tuto soutěž. Potkáváme se s jinými hráčkami, jiným basketbalem," řekla kapitánka KP Brno Sarah Beránková.

Se spoluhráčkami však nevstupuje do zahajovacího střetnutí soutěže na palubovce Freiburgu s kompletní palebnou silou. Královopolský celek se neustále potýká s problémem na pozici pivotky. Klub už rozvázal smlouvu s Američankou Anjaleace Whitovou, která stihla odehrát jen čtyři ligové zápasy, než si vážně poranila rameno.

S Rumunkou Adinou Stoiedinovou smlouvu po dobu jejího léčení přerušil. „Hledáme. Měli jsme před podpisem s jednou zajímavou americkou hráčkou, která už měla i zaplacený převoz do Brna, ale její rodiče se nakonec rozhodli, že ji nenechají jít," posteskl si předseda klubu Richard Foltýn.

Eisvögel Freiburg
V německé bundeslize zaujímá desáté místo z dvanácti účastníků. Z osmi odehraných utkání vyhrál pouze dvakrát. Mezi hlavní opory patří duo amerických hráček. Kristen McCarthyová je nejlepší střelkyně týmu s průměrem 17,6 bodu na zápas, pivotka Shakeya Learyová v minulosti hrála za pražskou Slavii.

Týmu tak nezbývá nic jiného, než pod košem zkoušet různé alternativy. Na téměř stálý post pivotky už si zvyká Tereza Pecková. „Původně tam vůbec hrát neměla. Jsou i jiné možnosti, zkouším tam třeba Marinu Solopovou, občas Moniku Satoranskou. Musíme s hráčkami trochu šachovat," připustil královopolský trenér Marian Svoboda.

Chybějící pivotky komplikují souhru celému týmu. „Je to těžší. Ani Pecka není s tím postem úplně sžitá, raději by hrála na křídle. Snad se brzy někdo najde," přála si Beránková, kterou čeká větší vytížení kvůli zranění další rozehrávačky Reem Moussové.

I přes přetrvávající potíže klub nemění svůj cíl postoupit v konkurenci Freiburgu a Ružomberoku do závěrečného Final Four. Z cesty musí odstavit aspoň jednoho soka. „Chceme v Německu vyhrát i z toho důvodu, že potřebujeme zvýšit klubový koeficient v Evropě," připomněl Svoboda.

Na jeho tým čeká od půl osmé večer aktuálně desátý celek německé nejvyšší soutěže, v kvalifikaci EuroCupu ztroskotal Freiburg na francouzském Carolo Basket Charleville. „V týmu jsou dvě výrazné Američanky, ale spíš mám strach z rozhodčích. V této soutěži pískají vždy domácí sudí a nemáme s tím dobré zkušenosti. Je to výrazná síla," varoval Svoboda.