První sada se domácím vůbec nepovedla, zalekly se totiž silného soupeře a set prohrály jasně 10:25. „Bojujeme s odvahou celou sezonu. Holky klidně mohou přijít, míč napálit a nikdo jim nic neřekne. Když přijde reálný tlak, pak se bojí objektivně, ale proti Uraločce nemusely,“ prohlásil brněnský trenér Marek Rojko.

Jeho slova potvrzuje i královopolská blokařka Kristýna Boulová. „Odvaha nám chybí docela často, v kritických momentech to chce v sobě najít víc síly,“ řekla.

Jako mávnutím kouzelného proutku ale strach Rojkových svěřenek ve druhém setu zmizel. Po velkém boji jej Brňanky ovládly 28:26. Zajímá mě, čím to, že jsme se po prvním nepovedeném setu takhle zvedly, my máme takové výkyvy. Jsem ráda, že jsme se daly dohromady a utkání si užily. Od druhé sady jsme si uvědomily, že o nic nejde a můžeme si zahrát dobrý volejbal,“ líčila Boulová.

KP Brno - Jekatěrinburg 1:3
Sety: 10:25, 28:26, 20:25, 16:25
Nejvíc bodů: Kopáčová 15, Boulová 9, Peneová 8 – Parubetsová 21, Eninová 19, Burlakovová 8
Bloky: 8:20
Rozhodčí: Stipanicevová, Stevanovic
Diváci: 120

Ve skvělém výkonu pokračovaly i ve třetí sadě, kde dlouho živily naději na úspěch. Pokud by ji Královopolanky vyhrály, mohly stále pomýšlet i na postup, jenže pak opět přišel strach. „Bijeme se o vedení 2:1 a mladé holky z hřiště couvnu, protože leknou, čemuž nerozumím. Je složité družstvo na takový zápas připravit, pokud to hráčka nezkusí, když má možnost,“ povídal Rojko, jehož družstvo ve třetím setu nakonec prohrálo 20:25.

Poslední dějství už s přehledem zvládla Uraločka, která postupuje do čtvrtfinále. „Věřil jsem, že to může vyjít okolo osmnácti bodů ve třetím setu. Pokud však dvě tři hráčky, které nabádáme k odvaze a nevytváříme na ně tlak, se stejně bojí, je to složité. Jsem však rád, že jsme odehráli velmi důstojné utkání. Dokonce jsme možná chvíli hráli o zlatý set, kdybychom ovládli třetí sadu,“ sdělil kouč Králova Pole.

Ten pořádně neví, proč se volejbalistky v jeho družstvě často bojí. „Absence odvahy může být zakořeněná ve středoevropské mentalitě, proto jsem tu chtěl před sezonou mít i Brazilky. Ani ne kvůli tomu, že udělají třicet bodů, ale protože přinesou jiný pohled na volejbal. Jedna musela odjet ještě před startem soutěže a nedávno i Flavia (Assisová – pozn. red.) kvůli zranění,“ krčil rameny Rojko.

Nebojsu naopak vidí v brněnské kapitánce Ivaně Zburové. „Je živá, bojovná, někdy až přepálená, což některé holky i vyleká, ale takové chování je ve volejbale vlastně normální,“ objasnil královopolský stratég.

Družstvo ale pouze nekritizoval, kromě přehnaného respektu ze soupeře, byl s výkonem spokojený. „Hrála výborně univerzálka Gabriela Kopáčová, solidní utkání má za sebou libero Nikola Vaňková, které pomáhá přítomnost Markéty Chlumské,“ tvrdil Rojko.

Nespokojenost dal najevo spíš se slabou diváckou účasti. Na zápas přišlo pouhých 120 fanoušků. „Mrzí mě, že se lidé nepřijdou podívat na Uraločku, protože na Jekatěrinburg by všude v Evropě přišla vyprodaná hala,“ dodal.