Cítíte naštvání z toho, že se vám ve čtvrtfinále nepodařilo urvat aspoň jeden vítězný zápas?
Naštvání ne. Věděli jsme, že do série jdeme bez zraněných pivotek Vitulové a Palušné a že nám budou pod košem scházet. Je tam hořkost, že jsme vypadli, protože tým moc chtěl a ukázal svůj charakter.

Byl to bez chybějících pivotek marný boj?
To vůbec ne. Rozhodovaly detaily, v každém zápase jsme jich kolektivně udělali víc, bohužel. Kompenzovali jsme neustále ten výpadek pivotek, takže se vždycky jinde našlo hluché místo. Byly tam i pasáže, kdy jsme byli na koni, třeba v prvním utkání. Je to i trochu o štěstí, někdy vyjde řešení situace, ale pak zase v útoku nedáme jednoduché koše, zbytečně ztratíme míč. Je to těžké, ale předvedli jsme, že se bez pivotek hrát dá. Jenže je potřeba, aby vyšlo všechno ostatní na sto procent.

KP Brno jste porazili ve finále poháru, ale na pravidelné výhry to zřejmě ještě není…
Královo Pole mělo před sezonou družstvo poskládané na EuroCup, a to ještě nemělo pivotku Maddenovou. A porazit je třikrát za sebou… (zamyslí se) Neříkám, že to bylo nad naše síly, v plné sestavě by to třeba vypadalo jinak. Na kdyby se ale nehraje.

Lze ovšem sezonu označit za úspěšnou?
Určitě. Před ní jsme mluvili o restartu, skončili jsme šestí, to je nad rámec. Odehráli jsme dobrou sérii v play-off, získali pohár, navíc před televizními kamerami. Povedlo se všechno, co jsme chtěli. Možná jsme pokukovali výš, ale za pár dní sezonu zhodnotíme pozitivně.

Máte už v hlavě případné změny v kádru?
Je hrozně brzo. Dva týdny máme volno, pak si s hráčkami individuálně promluvíme. Netuším, jaké jsou jejich postoje k pokračování v klubu. S realizačním týmem si musíme říct, co chceme a co očekáváme. Jádro chci udržet pohromadě, ale není to jen o mně.

Jak jste si užil z osobního pohledu první rok trénování v nejvyšší soutěži?
Bylo to dobré. Vždycky můžu být víc spokojený, ale jsou to pro mě nové zkušenosti, práce s jiným kolektivem. Družstvo je profesionální, jedná se o jiné typy hráček. Byla to dobrá sezona a doufám, že ne poslední.

Byla práce náročnější i po psychické stránce víc než v první lize?
Nejsou to větší nervy, spíš jiné. Větší je zodpovědnost, jde o víc než v první lize, přestože v ní jsme chtěli postupovat. Tlak je větší, ten k tomu patří. Kdyby nebyl, je to špatně.