Stejného umístění nedosáhl. V sobotním sprintu dopadl nejlépe z brněnského týmu, když dojel na šestém místě. V keirinu skončil společně se svým brněnským kolegou Robinem Wagnerem sedmnáctý. „Tlak ze strany fanoušků jsem možná trošku cítil, ale vždy se ze sebe snažím vydat to nejlepší a letos tomu nebylo jinak. Na lepší umístění to bohužel nestačilo. S výsledkem ve sprintu jsem spokojený, šesté místo je super,“ říká Čechman.

Mezi horká želízka brněnských sprinterů patřili i Pavel Kelemen a Tomáš Bábek. Ani jednomu z nich se však o víkendu nedařilo. Bábek skončil ve sprintu osmý, Kelemen o dvě příčky za ním. „Dá se říct, že jeden den vyšel, druhý ne. Keirin se bohužel nepodařilo zajet nikomu z Dukly,“ hodnotí výkony brněnského týmu Čechman.

Pavel Kelemen, evropský šampion v keirinu, vyhrál sprint při Grand Prix Brno již třikrát. Medailista z mistrovství světa Tomáš Bábek se na brněnské závody vracel po dvouleté pauze, kterou strávil na keirinovém turné v Japonsku.

Osmému ročníku Velké ceny Brna vládli závodníci z Nizozemska. Trojnásobný mistr světa Harrie Layreysen ovládl sprint, mistr Evropy Jeffrey Hoogland bral zlato v keirinu a závod dvojic zvaný madison vyhráli Roy Pieters a Wim Stroetinga. „Holanďané jsou teď naprostá světová špička nejen ve sprintu, ale i ve vytrvalostních disciplínách. Mistra světa mají i v omniu. Myslím, že zázemí a jejich přístup k tréninku jim hodně pomáhají,“ komentuje úspěchy nizozemských cyklistů dvacetiletý sprinter brněnské Dukly.

Skvěle obsazeného jihomoravského závodu se zúčastnilo téměř dvě stě závodníků z dvaadvaceti zemí, mezi nimi například cyklisté z Polska, Ruska, Číny nebo Nizozemska. Hlavními hvězdami závodu byli šestinásobný olympijský vítěz Jason Kenny z Velké Británie, trojnásobný mistr světa Harrie Layreysen z Nizozemska, čtyřnásobná olympijská šampionka Laura Kennyová z Velké Británie nebo trojnásobná mistryně světa Lee Wai Sze z Hongkongu. „Na letošní ročník přijelo hodně kvalitních závodníků, konkurence byla opravdu silná. Úroveň letošních závodů byla opět o něco vyšší než v minulých letech,“ líčí Čechman.

Závody a podporu fanoušků si rodák z Karlovarska chválil. „Přijela spousta kvalitních závodníků a bylo to fajn. Atmosféra byla opravdu super, přišlo se podívat i relativně hodně diváků. Když ale říkám relativně hodně, tak tím myslím tak padesát,“ směje se Čechman, který se připravuje na Evropské hry v Minsku.

Grand Prix Brno výsledky:

Keirin muži: 1. HOOGLAND (Niz), 2. LAVREYSEN (Niz), 3. JURCZYK (Něm), 17. WAGNER Robin (ČR), 17. ČECHMAN Martin (ČR), 21. JANOŠEK Jiří (ČR), 21. SOJKA David (ČR), 21. BÁBEK Tomáš (ČR)

Keirin ženy: 1. LEE (Čína), 2. LOS (Pol), 3. BRASPENNINCX (Niz), 21. KAŇKOVSKÁ Sára (ČR)

Sprint muži: 1. LAVREYSEN (Niz), 2. RUDYK (Pol), 3. HOOGLAND (Niz), 6. ČECHMAN Martin (ČR), 8. BÁBEK Tomáš (ČR), 10. KELEMEN Pavel (ČR)

Sprint ženy: 1. LEE (Čína), 2. ZHONG (Čína), 3. HINZE (Něm), 13. KAŇKOVSKÁ Sára (ČR)

ELIŠKA NOVÁKOVÁ