„Chceme určitě proti Prostějovu hrát v sezoně o hodně líp než tentokrát, a to chce trošku čas. Ale jsem rád za poslední dva odehrané sety, protože byly dejme tomu důstojné,“ hodnotil po utkání brněnský trenér Marek Rojko.

Jeho svěřenky v předchozích třech kolech porazily Liberec 3:2, Přerov a Šternberk shodně 3:1.

Jenže na obhájce mistrovské trofeje nově složený celek zatím nestačil. První sada se domácím nepovedla vůbec, druhou a třetí prohrály o šest, respektive čtyři body. „Do prvního setu jsme vstoupily se zbytečně velikým respektem, což nebylo potřeba. Druhý a třetí set jsme už hrály o poznání lépe a v obou jsme vedly, ale bohužel jsme učinily chyby, které družstvo jako Prostějov umí využít. Síla jeho týmu je právě v tom, že v rozhodujících chvílích chyby nedělá,“ všimla si královopolská kapitánka Ivana Zburová.

Zatímco Brňanky po čtvrtém kole spadly z lichotivé druhé příčky na pátou, Prostějov dál kraluje soutěži, když jako jediný neztratil ještě ani bod. „Ve vícero činnostech byl obrovský rozdíl, což je realita kvality, a to je potřeba respektovat. Můžeme se tréninkem zlepšit a zatlačit soupeře daleko víc, ale v této fázi sezony na to pravděpodobně družstvo ještě není tolik připravené. Pro některé hráčky, jako je Nikola Vaňková, to je navíc škola díky úrovni, která se od nich čeká,“ nabídl Rojko příklad talentovaného brněnského libera.

Libor Zábranský.
Zábranský k vulgarismům: Je potřeba to řešit, ale odmítám fanoušky cenzurovat

Slovenského stratéga naopak potěšil výkon brazilské smečařky Flavie Assisové, která si v utkání připsala devět bodů. „Byl to její nejlepší zápas sezony a takhle si představuji její výkonnost. Zklamala mě naopak Mojca Peneová, která by takhle hrát neměla. Velmi nám po svém příchodu pomohla Nikola Pištěláková,“ pochválil Rojko autorku jedenácti bodů.

Na svoje první body či zisk setu v extralize dál čeká brněnský Fénix, jenž podlehl Liberci 0:3 a uzavírá tabulku.

V příštím kole se Královo Pole představí v sobotu od pěti hodin odpoledne na hřišti šesté Ostravy, Fénix hraje o hodinu později na palubovce Přerova.

Královo Pole - Prostějov 0:3
Sety: 12:25, 19:25, 21:25. Rozhodčí: Buchar, Velinov. Diváci: 350.
Nejvíc bodů: Pištěláková 11, Assisová 9, Suchá 7, Vyklická 4, Boulová 3 – Horká 15, Emontsová 14, Herelová 11, Kossányiová 8, Weissová 4.