Jeho svěřenky předvedly ve finále parádní obrat. V prvním poločase se jim vůbec nedařilo a prohrávaly víc než dvojciferným rozdílem, ale po pauze si výrazně zlepšenou hrou došly pro zlato. „V šatně jsme si řekly, že jsme hrozně měkké, že takhle dál hrát nemůžeme. Potřebovaly jsme přitvrdit. Jsem ráda, že jsme se vrátily k agresivní hře, která nás zdobila v předchozích zápasech,“ řekla brněnská křídelnice či pivotka Tereza Pecková.

Úvodní poločas o triumfu Králova Pole vůbec nenasvědčoval. Tým působil na palubovce rozháraným dojmem, po pauze se však rapidně zlepšil. „Druhá půlka byla jiná. Musely jsme hráčkám chodit víc do těla, nechávaly jsme je úplně volné. Soupeři navíc ve druhé půli úplně odešla střelba,“ všiml si kouč Svoboda.

Čerstvým zlatým medailistkám se tak povedl reparát za finále Českého poháru, kde před dvěma týdny padly v brněnském derby s Handicapem. „Z tohoto finále jsme byly hodně zklamané, ale tentokrát jsme do zápasu daly větší srdce, což rozhodlo,“ ocenila Pecková nasazení spoluhráček.

Královopolský celek zlatem ze Středoevropské ligy získal povzbuzení do play-off nejvyšší domácí soutěže, kde se ve čtvrtfinále utká právě s Handicapem. „Věřím, že psychika půjde nahoru a začneme si víc věřit,“ pronesl Svoboda.

Na třetím místě ve Středoevropské lize skončily vídeňské Létající lišky, které zdolaly v duelu poražených semifinalistů Ostravu 76:71. „Těší mě, že všechny výpravy si Final Four v Brně moc pochvalovaly,“ sdělil předseda královopolského celku Richard Foltýn.

Piešťany 53
KP Brno 65

Po čtvrtinách: 22:15, 37:32, 44:53

Nejvíc bodů: Páleníková 14, Handyová 12, Mikulášiková a Oliverová po 9 – Kopecká 22, Pecková 18, Maddenová 12

Trojky: 18/4 – 22/10

Trestné hody: 13/7 – 7/7

Doskoky: 33 – 31.