Buldoci se už několik let upínají k jedinému cíli, a tím je postup do Superfinále. Tak daleko se ale nikdy nedostali, v posledních dvou letech nepřešli přes semifinále. Letos navíc sestavu výrazně omladili a jejich výsledky jsou jako na houpačce. Po prohře s Otrokovicemi 2:4 si vyšlápli na Střešovice 8:7 v prodloužení. „Vnímáme, že nás opustili zkušení hráči (David Hauser, Aleš Jakůbek, Petr Jeski či Radek Krajcigr – pozn. red.). Nedaří se nám nyní pracovat se stabilním kádrem, což je příčina, ale zároveň reálný obraz našich výsledků," hlásí Kadlec.

I přesto, že Buldoci v neděli dlouho drželi krok s Mladou Boleslaví, nakonec dosavadnímu suverénu soutěže podlehli na domácí palubovce 3:7. Jednu z branek vítěze vstřelil právě bývalý spoluhráč Brňanů Krajcigr. „V určitých fázích utkání nás papírově silnější soupeř zatlačil, ale klidně jsme mohli utkání vyhrát. Na začátku třetí periody jsme neproměnili velké šance. Máme určitě i na tyto soupeře," povídá Kadlec.

FORMA MLADÍKŮ KOLÍSÁ

A právě na vyrovnanosti jednotlivých pasáží duelů chtějí Jihomoravané zapracovat. „Po skvělé pětiminutovce předvedeme velmi špatnou. S mladšími kluky musíme pořád mluvit a citlivě s nimi spolupracovat. Občas se jim daří, jindy vůbec. Forma je u nich hodně kolísavá, ale pokud nedostanou šanci a čas na hřišti, tak se to nezlepší. Musí si vše osahat a především se naučit pracovat se svou psychikou," hledá možnosti ke zlepšení Kadlec.

V pátek od osmi hodin večer na domácí palubovce přivítají Buldoci Ostravu, kterou porazili ve čtvrtečním duelu v poháru. V neděli pak zajíždí do Liberce. „Pro klid a postavení v tabulce chceme získat šest bodů. Ostrava disponuje šikovnými juniory, musíme se na ně dobře připravit. Dva zápasy rychle po sobě bývají zrádné, Ostrava nám bude chtít porážku vrátit. Soupeřům se ale u nás nehraje moc dobře, čehož chceme využít," dodává forvard.

ADAM HAVEL