Největší díl závodníků však v neděli od jedenácti hodin dopoledne vyrazí z brněnského velodromu do půlmaratonské distance dlouhé 21,097 kilometrů. „Půlmaratonci tvoří většinu přihlášených, je jich 606, dalších 236 závodníků poběží desítku a 120 pětku, zbytek jsou děti,“ popsal v pátek rozložení přihlášek ředitel závodu Aleš Čtvrtníček z BehejBrno.com.

Dráhový cyklista brněnské Dukly Martin Čechman.
Dráhaři Dukly Brno mají poslední možnost. V Kanadě bojují o olympiádu v Paříži

Na účastníky půlmaratonské trati čekají stejně jako v loňském roce čtyři okruhy vedené přes areál výstaviště. Start a cíl je na velodromu. Pořadatelé se při plánování trasy museli vypořádat s omezeními kvůli stavbě multifunkční arény. „Věříme, že trať veletržním areálem bude hezká, snažili jsme se ji naplánovat co nejlépe a jsou tam pěkná místa, na která se lidé běžně nedostanou,“ podotkl Čtvrtníček. „Příští rok to bude lepší, některé práce by měly být hotové a měli bychom se dostat zase někam jinam,“ předeslal.

Brněnský půlmaraton každopádně přilákal o třetinu víc účastníků než v loňském roce a také letos mají k dispozici patřičné zázemí i občerstvení. „V cíli se mohou běžci těšit nejen na medaile, ale dostanou například koláčky, chleba se sádlem a cibulí nebo čerstvý jablečný mošt. Všeho bude dost, na každého se dostane. Chceme si společně udělat pohodový sportovní den,“ nalákal ředitel.

Basketbalistky Žabin (v bílém) přehrály KP TANY Brno v semifinále české ligy 3:0 na zápasy.
Boxerská dohra derby mezi Žabinami a KP. Série o Brno skončila bitkou manažerů

Organizátoři jsou připravení také na teplé počasí. Zájemci o start se mohou hlásit ještě v neděli půl hodiny před startem. Přihláška na půlmaraton stojí na místě 1200 korun.

Nedělní program
8.00 – 10.30: registrace a výdej čísel na místě (pro dětské běhy končí v 9.30)
10.00: společný start dětských a juniorských závodů na velodromu
10.30: vyhlášení dětských běhů
10.30: řazení závodníků hlavního závodu na start
11.00: společný start půlmaratonu, desítky, pětky a štafet
11.18: předpokládaný doběh vítěze pětky
11.35: předpokládaný doběh vítěze desítky
12.15: předpokládaný doběh vítěze půlmaratonu
13.30: předpokládané vyhlášení výsledků, dekorování vítězů jednotlivých kategorií