K vítězství 101:99 po prodloužení přispěl třiceti body a dvaceti doskoky. „Takový výkon se jen tak nevidí. Navíc ho Šimon předvedl v zápase, kdy jsme hráli proti druhému týmu tabulky a na hřišti, kde se těžko vyhrává. O to cennější je,“ podotkl asistent brněnského kouče Luboš Bartoň.

Čtyřiadvacetiletý pražský rodák je momentálně po Viktoru Půlpánovi druhým nejvytěžovanějším hráčem brněnského týmu. V průměru na zápas odehraje 28,2 minuty. „Dostal jsem v Opavě spoustu minut od trenéra, byl jsem na hřišti převážnou část zápasu (35 minut a 25 sekund – pozn. red.). Cítil jsem se fakt dobře a hrál jsem tak, jak jsem jen mohl. Upřímně ale nevím, co za mým výkonem stálo,“ usmál se Puršl.

Tradiční obrázek zápasů Komety po reprezentační přestávce. První formace se raduje z gólu, soupeři jsou na kolenou.
Kometa je po pauze nejlepší. Kluci se v závěru připravují nejpečlivěji, zaznívá

Šimon Puršl
narozen: 29. 1. 1997
pozice: pivot
výška: 206 centimetrů
současný klub: Basket Brno
bývalé kluby: Sparta, Zaragoza (Španělsko), Svitavy
statistiky v této sezoně:
počet utkání: 20
průměrný počet bodů na zápas: 14,8
průměrný počet doskoků: 9,7 (2. místo v lize)
užitečnost: 20,4

Bývalý hráč Sparty, španělské Zaragozy a Svitav přitom ještě v pondělí oblékl reprezentační dres při vítězství 91:86 nad Belgií v Litvě. Do Brna dorazil ve středu. „Bylo to náročné, protože cestování je teď kvůli Covidu hodně zdlouhavé, víc než obvykle. Na nás všech z reprezentace se navíc podepsalo, že jsme byli deset dní zavřeni na pokoji a nemohli nic dělat. Čerstvý vzduch jsme měli jen na deseti metrech z autobusu do haly a hotelu. Bylo to hodně vysilující. Jak jsem se ale vrátil do svého prostředí, načerpal jsem rychle energii a v sobotu byl na zápas připravený,“ líčil Puršl.

Brněnský basketbalista ve Vilniusu naskočil do obou závěrečných duelů evropské kvalifikace. V prvním z nich proti Litvě, které Češi podlehli 74:94, zaznamenal dvanáct bodů za třináct minut a dvanáct sekund. Proti Belgii pak po osmi minutách a pětatřiceti sekundách vyšel bodově naprázdno. „Šimon měl dobré reprezentační okno, odvedl slušnou práci. Jsem rád, že se vrátil a hned proti Opavě dominoval. Je na něm neustále vidět zlepšení a pořád může být ještě lepší. Sobotní výkon jemu i týmu dodá sebevědomí,“ pravil Bartoň.

Puršlovi v této sezoně patří v ligových statistikách dvanácté místo v užitečnosti, v doskocích je druhý za Petrem Boháčikem z Ostravy. „Šimon je silný ve hře v dolním postavení, má přes sto deset kilo, dobrou výbušnost a slušné zakončení kolem bedny. V naší lize je málo hráčů, kteří ho můžou zastavit, proto ho soupeři zdvojují. Když se nám podaří mu dostat balon do dobrých pozic víckrát, bude ještě efektivnější,“ zmínil Bartoň.

Líšeňští fotbalisté (v bílém útoční posila Martin Zikl) zvítězili před startem jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v přípravném utkání s Třincem 1:0.
Líšeň generálku zvládla. Dvě posily do útoku? Nadšený z toho nejsem, řekl Silný

V aktuálním ročníku Národní basketbalové ligy se daří nejen Puršlovi, ale také Basketu. Po prvním utkání v nadstavbové skupině A1 mu patří čtvrté místo. Přitom v létě jeho kádr doznal řadu změn. „Brno má dobrý tým. Jsem rád, že jsem se k němu připojil. Všechno si sedá, ale je to spíš běh na delší trať, i když se pomalu zlepšujeme a prokazujeme, že jsme kvalitní mužstvo,“ uvedl Puršl.

Brňany čeká další duel v nadstavbové části zítra od půl šesté večer, kdy se střetnou s Pardubicemi. „Soustředíme se, abychom udrželi aspoň čtvrtou příčku a play-off začali doma,“ dodal Puršl.