Pětadvacetiletý rozehrávač přestoupil do Basketu před rokem a půl z Pardubic, v jejichž dresu si připsal starty i v prestižním Europe Cupu. Tentokrát se s brněnským týmem představí ve zcela nové soutěži. „Každá liga má něco svého a záleží, na který tým v ní narazíte. Určitě pro nás ale půjde o velkou zkoušku a skvělou přípravu před závěrečnou fází v české lize,“ pravil Půlpán.

Brněnští hráči si odbudou premiéru v severoevropské soutěži v její druhé etapě, první zápas odehrají ve středu od čtyř hodin středoevropského času s běloruským celkem Borisfen. „Hned úvodní střetnutí s multivicemistrem Běloruska bude křest ohněm. Tým je skvěle sestavený a hraje opravdu fyzický a vyspělý basket,“ varoval trenér jihomoravského celku Lubomír Růžička.

Ve druhém duelu vyzvou jeho svěřenci ve čtvrtek lotyšské mužstvo Valmiera Glass Via. „Jde o tým sestavený z mladých hráčů, kteří hrají opravdu ve vysokém tempu. Severskou ligu bereme vážně a věřím, že jsme dobře připraveni zastupovat nejen brněnský, ale i český basketbal,“ řekl kouč.

Brno v Estonsku definitivně ukončí reprezentační pauzu. V ní se v českém výběru pro úvodní část kvalifikace o mistrovství světa v roce 2023 objevili hráči Basketu Šimon Puršl a Ondřej Husták, za Slovensko zase bojoval Richard Körner. „Sice s námi víc než týden nebyli, ale trénovali s nároďákem a z tempa nevypadli. Naopak je nominace povzbudí do další práce, než budeme hrát první zápas, máme dva tréninky a sžijeme se,“ poznamenal Půlpán.

Růžičkův tým před startem v mezinárodní soutěži zaznamenal v domácí lize sérii šesti vítězství. Při nich mezi jeho stěžejní hráče patřili i Američané Rashad Kytel Madden a Hunter Mickelson.

Ti jsou nejvíc bodujícími basketbalisty brněnského mužstva. „Oba jsou kvalitní hráči, i podle čísel nás ve spoustě zápasů podrželi, ale nejsou klasičtí Američani, že by si sem přišli udělat jen body. Tým máme postavený tak, že hra není závislá na dvou lidech. Každý může hrát a chytit se,“ podotkl Půlpán.

Nikdo z Basketu neodehrál v průměru víc než devětadvacet minut za zápas. Půlpán na palubovce stráví v průměru téměř sedmadvacet minut a je za Romanem Markem druhým nejvytíženějším hráčem. „Hrajeme radši rychle než nějaký pochoďák nebo zónu a s takovým stylem se nabízí víc střídat,“ vysvětlil Půlpán.

A jak Brňané obstojí v Evropě? Formu mají slušnou. „V lize jsme ukázali, že jsme kvalitní tým a jsme sehraní,“ dodal hráč se zkušenostmi z české reprezentace.