„Šlo o velmi těžké rozhodnutí, ale vzhledem k osobní situaci nevyhnutelné. Mrzí mě, že nemůžu pokračovat v nastolené práci, která mi dávala velký smysl,“ řekl pro klubový web Pospíšil, jenž měl v KP smlouvu platnou ještě dvě sezony, ale vrací se na Slovensko.

Jeho místo pohotově zaujal bývalý reprezentant a dlouholetý trenér Nových hutí Ostrava Dušan Medvecký, který stihl pondělní začátek přípravy. „Seběhlo se to rychle. Ve čtvrtek mi volali z Králova Pole a měli jsme schůzku, v neděli mi dal Richard Foltýn (manažer klubu – pozn.red.) vědět, že mě chtějí. Hned večer jsem přijel,“ popsal Deníku Rovnost čtyřiapadesátiletý stratég.

Bývalý reprezentant v posledních deseti letech koučoval Nové hutě Ostrava v mužské Národní basketbalové lize. V roce 2013 dovedl celek k překvapivému bronzu a získal také ocenění trenér roku NBL.

SBOHEM OD ŠUJANOVÉ


Teď poprvé v kariéře povede ženský tým. „Uvažoval jsem, že si dám pauzu od basketbalu, protože jsem potřeboval vypnout po dekádě v Ostravě. Ale nabídka mě zaujala. Ženská povaha je jiná než chlapská, nicméně vím, jak ženská duše funguje. Mám doma manželku a čtrnáctiletou dceru. Navíc nejsem dvacetiletý Johan, který se nechá unést emocemi. Věřím, že najdeme s holkama v KP společnou řeč. Jsou sympatické. Pokud to náhodou nevyjde, nedělá mi problém to uznat, podat si ruku a odejít,“ prohlásil stratég, který v Králově Poli podepsal smlouvu na rok s opcí.

Na povel má Medvecký značně odlišný kádr, než jeho předchůdce v minulém ročníku. V KP se musí vyrovnat především se ztrátou velezkušené Edity Šujanové, která se rozhodla ve čtyřiatřiceti letech ukončit kariéru.

Do Běloruska se vrátila reprezentantka Lenka Bartáková, kapitánka slovenské reprezentace Sabína Oroszová zase dala přednost Itálii. „Netuším, jestli se tak kvalitní hráčky podaří nahradit. Vedení ale chce vsadit na mladé basketbalistky z vlastní líhně a doplnit kádr o několik zahraničních hráček. Za dva, tři týdny si sedneme a vyhodnotíme si, jestli to stačí nebo je třeba ještě někoho přivést,“ povídal nový trenér družstva.

Dobrá zpráva pro něj je, že už má k ruce trio vracejících se opor, které soužilo zranění. Celou minulou sezonu musely vynechat Gabriela Andělová a Veronika Remenárová, půl ročníku Sarah Beránková.

Na začátku přípravy se hlásila i Slovenka Lucia Hadačová, kromě ní klub v létě podepsal smlouvu se dvěma zámořskými akvizicemi. Vysoká Kanaďanka Emily Potterová i nejnovější tvář, Američanka Gabby Greenová, se k týmu připojí v září. Greenová může nastoupit pod košem i na křídle. Čtyřiadvacetiletá bývalá mládežnická reprezentantka USA dosud hrála na univerzitě.

Rušné léto v Králově Poli
Odešli:
Martin Pospíšil (hlavní trenér), Edita Šujanová, Andrea Sládková, Aneta Mainclová, Lenka Bartáková, Sabína Oroszová, Dovilé Saurazaitéová, Jasmine Gillová, Kristina Arseničová, Reem Moussaová.
Přišli: Dušan Medvecký (hlavní trenér), Jakub Nevrlý (asistent trenéra), David Nerud (kondiční trenér), Lucia Hadačová, Emily Potterová, Gabby Greenová.
Zůstaly: Eva Kopecká, Michaela Stará, Stella Tarkovičová, Ludmila Dudáčková, Gabriela Andělová, Veronika Remenárová, Sarah Beránková.