VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Re:lax zóna ukáže Haškovu výstroj z Nagana, v sobotu dorazí Kometa i Valenta

Brno – Velkolepou oslavu stých narozenin od vzniku Československa přichystalo Brno festivalem Re:publika. Jeho součást tvoří Re:lax zóna, která propojí minulost a současnost sportu na našem území. Návštěvníci od dnešního poledne v pavilonu brněnského výstaviště uvidí plejádu osobností, navštíví jedenáct stylizovaných sportovišť a prohlédnou si nejcennější poháry, medaile či dobové relikvie československého i českého sportu za sto let existence.

26.5.2018
SDÍLEJ:

V sobotu začal na brněnském výstavišti festival Re:publika k stému výročí vzniku Československa. Hlavním lákadlem je Slovanská epopej, výstavu zahájil premiér Andrej Babiš a slovenský premiér Peter Pellegrini.Foto: Deník / Eliška Gáfriková

Re:lax zóna zahájí stejně jako celý festival v sobotu a bude otevřená denně až do neděle 17. června.

Úvodní bod programu zahájí stylově hokejisté Komety Brno, kteří obhájili mistrovský titul. Hráči dorazí hodinu po poledni a rozdají návštěvníkům podpisy při autogramiádě. Ve čtyři hodiny odpoledne dorazí na besedu dálkový plavec Rostislav Vítek, pokořitel kanálu La Manche a účastník olympijských her v Pekingu.

V šest hodin večer přijde do pavilonu V trojnásobný medailista z basketbalového mistrovství Evropy a druhý muž ankety o nejlepšího českého basketbalistu dvacátého století Kamil Brabenec. Sobotní vystoupení osobností uzavře Aleš Valenta, akrobatický lyžař a vítěz olympijských her v Salt Lake City 2002.

V neděli přijdou na besedu bývalý prvoligový fotbalista Petr Švancara, zápasnice Adéla Hanzlíčková, akvabela Alžběta Dufková nebo baseballisté Jakub Hajtmar s Martinem Schneiderem. Vystoupí taneční studio B-fresh a od dvou hodin odpoledne lidé uvidí módní přehlídku historických plavek.

Re:lax zónu připravila symbolicky společnost STAREZ-SPORT, a. s., která spravuje sportoviště v Brně. „Sport je ve své podstatě únik od školních či pracovních povinností k zábavě a rozptýlení, a proto je příznačné, že místo pro prezentaci historie a současnosti sportu bude mít i kratochvilný, relaxační charakter. Nenabídne jen pohled na „branky, body a vteřiny“ našich bývalých a současných sportovců, ale i uvolnění a aktivní odpočinek pro celou rodinu při možnosti vyzkoušet si vybrané sporty v historických i současných podobách,“ přiblížil náplň zóny Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ-SPORT, a. s.

Re:lax zóna přiblíží přes dvacet odvětví. Od ledního hokeje a fotbalu, přes gymnastiku, atletiku, tenis až po vodní pólo či kanoistiku. Představí se také tělovýchovné jednoty Sokol a Orel. „Festival oslavuje sto let republiky, v Re:lax zóně mapujeme historii vybraných sportů, které prezentujeme v časové ose až po současnost. Hřiště bude někde rozdělené na dvě části se starým i moderním povrchem, takže když přijdou rodiny s dětmi, děda ukáže vnukovi, jak se hrál fotbal za něj, a oba si vyzkouší, jak se sport proměnil. U některých odvětví ukážeme budoucnost v podobě trenažérů, simulátorů, nebo herních konzolí Xbox a PlayStation. Děti žijí také virtuální realitou a ke sportu patří,“ přiblížil Štěpán Vrubl, hlavní organizátor Re:lax zóny a vedoucí Střediska aktivit a sportu STAREZ-SPORT, a. s.

Sportoviště doprovodí také informační panely a fotografie, které popisují vývoj jednotlivých odvětví ve stoleté historii. Nechybějí ani zajímavé relikvie jako házenkářský míč z finále mistrovství světa žen v roce 1957 v Jugoslávii podepsaný všemi tehdejšími československými mistryněmi světa. Na stylizovaném brněnském okruhu uvidíte motorku Karla Abrahama, v lodních sportech plachtu lodní třídy Evropa, na které Lenka Šmídová v roce 2004 získala stříbrnou medaili na olympiádě v Aténách, hokejovou výstroj brankáře Dominika Haška z Nagana nebo olympijské zlato fotbalistů z Moskvy 1980.

Pozvání přijala řada významných sportovních osobností, které se stanou ambasadory jednotlivých odvětví. Návštěvníci se mohou těšit na besedy například s bývalým fotbalistou Antonínem Panenkou, který snad ukáže penaltový dloubák, kterým rozhodl o triumfu Československa na evropském šampionátu v Bělehradě v roce 1976. Účast přislíbil i jeho spoluhráč z výběru evropských šampionů a legendární brankář Ivo Viktor.

Atletiku zastupuje mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková, basketbal někdejší hráč zámořské NBA Jiří Welsch, hokej olympijský šampion z Nagana Milan Hnilička, lyžování olympijská šampionka Kateřina Neumannová, judo další vítěz olympijských her Lukáš Krpálek, házenou dlouholetý reprezentant Karel Nocar, sportovní gymnastiku Jana Komrsková, cyklistiku světový šampion Svatopluk Buchta, plavání další olympionik Martin Verner a sportovní lezení Adam Ondra. Nebudou chybět zástupci Unie sportovních klubů města Brna a také další oddíly z Jihomoravského kraje.

Bohatý doprovodný program doplní stometrová bosonohá stezka, speciální vzdělávací science show Časograf v režii centra VIDA, na pódiu vystoupí tanečníci street dance či mažoretky, na školním hřišti provedou diagnostiku fyzické zdatnosti odborníci z Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Každý den si můžete zahrát ultimate frisbee, dát si pořádně do těla s trenéry crossfitu, zajezdit si na netradičních kolech, kolečkových lyžích a bruslích, odpálit svůj první homerun, zaveslovat si přes Republiku nebo se seznámit se zvířaty ze ZOO Brno. Zápis do České knihy rekordů chystají na výstavišti II. československé všecyklistické hry, tedy mistrovství Evropy v jízdě na vysokých kolech.

Re:lax zóna v pavilonu V a jeho okolí bude otevřená denně od devíti hodin ráno a o víkendech zavře až v devět hodin večer. Vstup je zdarma. „Pro děti jsme připravili hrací karty a na sportovištích dostanou razítko. Když jich absolvují větší polovinu, obdrží na stánku Starezu dárek. Cílíme i na základní školy a studenty, kteří můžou přijít dopoledne a vyzkoušet si sporty. Zaslechl jsem, že pořadatelé festivalu počítají s návštěvou až tři sta tisíc lidí. Když jich polovina přijde do Re:lax zóny a mezi nimi bude padesát tisíc dětí, bude to perfektní,“ doplnil Vrubl.

ZAJÍMAVOSTI Z PROGRAMU RE:LAX ZÓNY
Sobota 26.5.
13:00 Autogramiáda Kometa
16:00 Rostislav Vítek (dálkové plavání)
18:00 Kamil Brabenec (basketbal)
Aleš Valenta (akrobatické lyžování)

Neděle 27.5.
10:00 Petr Švancara (fotbal)
11:00 Adéla Hanzlíčková (zápas – volný styl)
12:00 Taneční studio B-Fresh
12:30 Alžběta Dufková (synchronizované plavání)
14:00 Přehlídka historických plavek
16:00 Taneční studio B-Fresh
18:00 Jakub Hajtmar + Martin Schneider (baseball)

Pondělí 28.5.
17:00 Vernisáž - expozice VĚRA ČÁSLAVSKÁ
18:00 Věra Růžičková (gymnastika)

Středa 30.5.
17:00 Antonín Panenka (fotbal)

Pátek 1.6.
15:00 Kateřina Neumannová (běh na lyžích)
16:00 Adam Mendrek (badminton)
17:00 Pavla Vincourová (volejbal)

Sobota 2.6.
10:00 Josef Jelínek
11:00 Podpisovka fotbalistů
12:00 Pavel Budský (baseball)
14:00 Karel Nocar (házená)
16:00 Hana Horáková – Machová (basketbal)

Neděle 3.6.
11:00 Miroslav Čada (volejbal)
12:00 Alexander Choupenitch (šerm)
14:00 Jiří Welsch (basketbal)

Čtvrtek 7.6.
16:00 Petr Korbel (stolní tenis)

Pátek 8.6.
13:00 Eva Horákova-Němcová + Věra Horáková Grubrová (basketbal)
14:00 Bořivoj Nakládal (cyklistika)
15:00 František Konvička (basketbal)
17:00 Svatopluk Buchta (cyklistika)
18:00 Tomáš Nevěčný (basketbal)

Sobota 9.6.
11:00 Martin Verner (plavání)
12:00 Tomasz Mendrek (badminton)
14:00 Lukáš Krpálek (judo)
16:00 Jana Komrsková (sportovní gymnastika)
18:00 Jan Fišer (házená)

Neděle 10.6.
10:00 Pavel Benc (běh na lyžích)
11:00 Eliška Březinová (krasobruslení)
15:30 Vyhlášení – II. Československé všecyklistické hry

Středa 13.6.
17:00 Zbigniew Czendlik

Pátek 15.6.
12:00 Aleš Loprais (dálkové motoristické závody)
14:00 Adam Ondra (horolezectví)
16:00 Iva Zajíčková (cyklistika)

Sobota 16.6
11:00 Věra Horáková – Grubrová (basketbal)
12:00 Šárka Kašpárková (atletika)
14:00 Legendy Zbrojovka (Karel Kroupa, Karel Jarůšek, Josef Hron, Rostislav Václavíček)
18:00 Monika Vlčková (moderní gymnastika)

Neděle 17.6.
11:00 Ivan Petr + Jiří Petr (judo)

Autor: Jaroslav Kára

26.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 86 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha - prac. Brno. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 86.2 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Centrum AdMAS, Purkyňova č.p. 651/139, Brno., Informace o pracovním místě: Ochrana a ostraha majetku klienta, obsluha zařízení operačního střediska, znalost EPS, EZS, CCTV a kamerového systému výhodou, PC, kódování. Kontrola osob vstupujících do objektu, zamezení vstupu neoprávněným osobám, pravidelné obchůzky, drobná administrativa. Poskytování potřebných informací., První kontakt POUZE telefonicky 723 612 506, prace@forcorp.cz. Nechodit na pracoviště!. Pracoviště: Forcorp group spol. s r.o. - prac. centrum admas, Purkyňova, č.p. 651, 612 00 Brno 12. Informace: Renáta Marková, +420 723 612 506. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 13 500 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Bezpečnostní pracovník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: První kontakt telefonicky nebo e-mailem kdykoliv, Místo výkonu práce: Brno,Heršpická 875, Nádražní 2, Orlí, Nabízíme práci bezpečnostního pracovníka/ce s místem výkonu práce v centru Brna. Jedná se o práci na vrátnici, evidenci a kontrolu vstupů a odchodů osob do/z areálu, evidenci a kontrolu vjezdů a výjezdů do/z areálu, kódování, obchůzková činnost. Práce je vhodná pro osoby OZP, nabízíme náborový příspěvek ve výši 3 000,-- Kč. Požadujeme čistý výpis z rejstříku trestů, zdravotní stav způsobilý výše popsané činnosti, certifikát strážného, příjemné vystupování a vzhled, samostatnost a odpovědnost.. Pracoviště: Indus praha, spol. s r.o.-nádražní, Nádražní, č.p. 681, 602 00 Brno 2. Informace: Michal Havliš, +420 731 543 607. Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 20 000 Kč Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) Pracovník třídění balíkových zásilek - Brno. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: První kontakt e-mailem: cechova.vera@cpost.cz nebo telefonicky Po-Pá 8:00 - 15:00hod., * ruční i strojní zpracování balíkových a letákových zásilek, * manipulace se zásilkami, * vykládka a nakládka vozidel na rampách, * bezúhonnost - čistý trestní rejstřík, * spolehlivost, odpovědnost, * fyzickou zdatnost, * hlavní pracovní poměr na dobu určitou (s možností prodloužení na neurčito), * třísměnný turnus - víkendy volné, * nástup možný dle dohody, Nabízíme:, příspěvky na rekreaci a na dětské tábory, příspěvky na životní nebo penzijní připojištění , až 30 dnů dovolené, stravenky s 80% příspěvkem zaměstnavatele. Pracoviště: Česká pošta, s.p. - heršpická, Heršpická, č.p. 875, 639 00 Brno 39. Informace: Věra Čechová, +420 954 401 574,734 879 670. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 12 200 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Manipulační pracovník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Itertech s.r.o. - 01, Stará pošta, č.p. 819, 664 61 Rajhrad. Informace: Radim Strnad, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Peter Mueller (vpravo).
1

Opět řádil dvougólový Mueller. Kometa oplatila Slovanu porážku, zvítězila 5:1

Ilustrační foto.

Florbalové derby rivalů. Buldoci vyzvou svými bývalými hráči posílený Hattrick

Z nosu mám hokejku, říká znojemský Lacko

Znojmo - Tři zápasy z pěti letos odehrál znojemský fotbalový záložník Matúš Lacko ve druhé národní lize. Ukázal se v prvním kole v zápasu Znojma s Varnsdorfem, tam ho na další dvě vyřadil ze hry zlomený nos. „Někdy je vidět, že v bojích uhýbám, protože nos není ještě srostlý. Do soubojů nechodím tak jako dřív. Naštěstí naši stopeři hlavičkují dobře, tak mi pomůžou,“ řekl záložník.

Sigma dostala od Baníku výprask, doma stále nebodovala

Potřetí za sebou prohráli olomoučtí fotbalisté ligový zápas na svém stadionu. Po Slavii a Plzni si tři body odvezl také Baník. Sigma od něj dostala čtyři branky, sama dala jedinou. Hrdinou duelu se stal ostravský autor hattricku Dame Diop.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT