Ve středu od pěti hodin odpoledne přivítají Královopolanky v domácí hale ve Vodově ulici polský Gorzów, který táhne Kahleah Copperová. „Je náročné bránit takové hráčky. Každý tým má nějakou superhvězdu, na kterou se může v krajních situacích spolehnou. Ovšem basket je kolektivní sport a recept spočívá v dobrém týmovém výkonu. Někdy svazuje týmu ruce, když stojí jen na jednotlivci,“ podotýká brněnská pivotka Lucia Hadačová (na snímku vpravo).

Pětadvacetiletá americká křídelnice se na vítězství 93:57 v prvním duelu v Polsku podílela třiatřiceti body. „Velmi ráda hraje jedna na jednu. Bere to hodně na sebe, pro nás jde někdy až do nepochopitelných střel a všechno promění. Když má míč, nerada ho pouští z ruky, což často končí až košem, očividně nemá ráda asistence,“ popisuje ji slovenská pivotka.

Brňanky si při jejím bránění musejí vzájemně pomáhat. „Řekli jsme si, že potřebujeme bránit týmově, protože jedna na jednu je výborná. Měli jsme ji naskautovanou, přesto jsme ji v prvním utkání nebránili dobře. Doufám, že ve druhém to bude lepší,“ přál si brněnský trenér Dušan Medvecký.

Vedení KP Brno připravilo pro fanoušky lákavou nabídku. „Všichni basketbaloví příznivci, kteří nás přijdou podpořit, dostanou k zakoupené vstupence celosezonní permanentku zdarma. V případě, že už ji mají, obdrží jednu navíc. Akce se týká také permanentkářů všech brněnských a jihomoravských klubů jako hokejové Komety, fotbalové Zbrojovky i Líšně, všech basketbalových oddílů včetně Žabin,“ vyzval k návštěvě nejhodnotnější pohárové soutěže v Brně generální manažer královopolského klubu Richard Foltýn.

Do akce Společně pro první výhru v EuroCupu se již připojili legendy Zbrojovky Karel Jarůšek a Fero Mikloš, florbaloví Buldoci i členové Městského divadla Brno. „Režisér oceněného muzikálu Bítls Stano Slovák provede slavnostní výhoz a do poločasové soutěže přinese dvě vstupenky na muzikál Mamma Mia!“ doplnil Foltýn.

Před každým utkáním upozorňuje na silné stránky soupeřek. V případě Gorzówa jde o hráčku týmu Chicago Sky v WNBA. „Jde o velmi dobře vybavenou hráčku v individuálních činnostech, co se týče driblinku a střelby. Levá ani pravá ruka pro ni nejsou žádný problém. Taky je rychlá a pěkně skáče, taková gazela,“ přirovnával s dávkou nadsázky Medvecký.

Turecký Botas Ankara má zase Kelsey Mitchellovou, která v Brně řídila výhru svého týmu 88:63 třiatřiceti body. Izraelská Ramla doma porazila KP 80:63 a pro změnu Tiffany Mitchellová zaznamenala sedmnáct bodů.

Královo Pole všechny tři duely prohrálo a pokud si chce uchovat naději na postup, musí ve středu bezpodmínečně zvítězit. Všechny ostatní kluby mají dva triumfy. „Nálada je bojovná, každý touží po prvním eurocupovém vítězství, které by nám velmi pomohlo psychicky. Budeme se snažit, aby nám vyšlo,“ slíbila Hadačová.