Naposledy před dvěma lety časem 1:36,065. „Jde o velké lákadlo, nahání sám sebe. Určitě se pokusí o rekord i letos. Závody formulí jsou zajímavé ke sledování,“ uvedl mluvčí Automotodromu Petr Boháč. Kromě střetu formulí se fanoušci mohou těšit i na dalších patnáct závodů v různých kategoriích.

Chybět nebude ani brněnská stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra, jejíž vozy Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo se představí ve středoevropském okruhovém mistrovství, junior Michal Makeš pojede v šampionátu Renault Clio.

V minulém roce ovládl dva závody v Brně Josef Záruba, v této sezoně povýšil do šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe a středoevropský okruhový šampionát už se ho netýká.

Pravák Komety Jakub Orsava.
Rarita Komety: přehršel vzácných praváků v útoku. Hůř se brání, přiznává obránce

I bez něj bude Mičánkova stáj patřit k favoritům své kategorie zejména díky Bronislavu Formánkovi, který při nedávné akci na Slovakiaringu jeden závod vyhrál a v dalším skončil druhý. „Určitě chceme zabojovat o první pozice. Je pro nás skvělé představit se doma před vlastními fanoušky i sponzory. V Brně jsem rád, protože jsem na této trati v podstatě vyrůstal,“ prohlásil manažer stáje Jiří Mičánek mladší.

Taháky programu
Sobota
- 8.40: start programu
- 10.40 – 11.20: Divize 2 – závod 1
- 14.50 – 15.20: BOSS GP – závod 1
- 15.35 – 16.10: historické formule – závod 1
- 17.05 – 18.20: vytrvalostní závod
Neděle
- 8.30: start programu
- 11.30 – 12.10: Divize 2 – závod 2
- 12.20 – 13.00 BOSS GP – závod 2
- 16.25 – 17.00: historické formule – závod 2

Včera sám usedl do vozu Lamborghini, aby v netradiční exhibici na brněnské dráze poměřil síly s tahačem Davida Vršeckého a vrtulníkem pilotovaným Danielem Tučkem. „Podobné akce se konají všude na světě. Říkal jsem si, že by bylo zajímavé zažít něco podobného v Brně. Nešlo ani tak o výsledek, jako o show a aby to bavilo nás i diváky,“ poznamenal Mičánek.

Exhibice se zamlouvala i šéfce Automotodromu Brno Ivaně Ulmanové. „Velmi rádi jsme ji podpořili, protože podobné adrenalinové aktivity na Masarykův okruh patří,“ pronesla.

Tahákem víkendového programu bude třeba také konfrontace silných GT vozů. „Představí se špička českých automobilových závodníků v tomto šampionátu,“ podotkl Boháč.

Na závěr sobotního programu se mohou návštěvníci okruhu těšit třeba i hodinu trvající vytrvalostní závod.

Rakouská společnost Asfinag, která spravuje tamní dálniční síť, v sobotu slavnostně otevře dokončený pětikilometrový úsek obchvatu Drasenhofenu.
Po silnici do Vídně? Ještě rychleji. Rakušané otevírají obchvat Drasenhofenu

Pro návštěvníky se otevřou sedadlové tribuny T3 a T5, dále F a přírodní tribuna C. Za lístek na jednotlivé dny zaplatí zájemci dvě stě korun, na celý víkend o stokorunu víc, k dispozici jsou také VIP vstupenky.