„Důvod návratu je jednoduchý. Chtěla jsem zahraničí pouze vyzkoušet na rok nebo dva. Do České republiky jsem měla namířeno tak jako tak,“ hlásí osmadvacetiletá křídelnice.

Minulou sezonu strávila v polské nejvyšší soutěži, kde hájila barvy celku Zagłębie Sosnowiec. „Polská liga se dá srovnat s Ženskou basketbalovou ligou, akorát se hodně zaměřuje na cizinky. Jen v našem týmu jich bylo osm, a to už je opravdu dost. Sází se na ně víc než na domácí hráčky. Jinak život v Polsku není moc odlišný od toho v České republice,“ tvrdí Stará.

Předloni si vyzkoušela angažmá v řeckém Lefkadasu. „Kultura i myšlení lidí jsou úplně jiné. Nabídku jsem vzala, abych si vyzkoušela něco odlišného. O basket až tak nešlo, chtěla jsem jít ven a poznat nové lidi. Panuje tam naprostá pohodička a jazz, Řekové se rozhodně nepředřou. Navíc jsem se každý den mohla koupat v moři,“ vzpomíná basketbalistka pocházející z Nového Veselí.

Do Králova Pole málem přišla ještě v minulé sezoně, v níž brněnský klub vybojoval v nejvyšší soutěži stříbrné medaile a vyhrál Český pohár. „Po Novém roce jsem komunikovala s Richardem Foltýnem (předseda KP Brno – pozn. red.) a existovala možnost, že dohraju sezonu v Brně, což nakonec nevyšlo. V kontaktu jsme však zůstali,“ líčí Stará.

V příštím ročníku ji tak čekají pikantní souboje proti hradeckým lvicím. „Takhle to neberu. Do Hradce se ráda vracím, jde o srdcovou záležitost. Strávila jsem tam spoustu let a příjemné chvíle, ale bude to pro mě jako jakýkoli jiný zápas,“ povídá.

V Brně se shledá s rozehrávačkou Gabrielou Andělovou, s níž v Hradci Králové nastupovala. „Sice je fajn, když někoho znám líp, na druhou stranu mi nedělá problém seznámit se s novými lidmi,“ dodává Stará.